Autor Zpráva
ohl
Profil *
Mám odkazy na stránky, ke kterým budou mít přístup pouze uživatelé s příslušným oprávněním. Z nich je možné stáhnout dokumenty (např. http://www.mojestranky.cz/files/TajnyPlanSekce.pdf). Potřebuji zařídit, aby tyto soubory nešlo stáhnout přímo, tedy cestou bez kontroly oprávnění, bez použití kontrolovaných stránek.
Zatím jsem zkusil jen direktivu v Apache na adresář files a případně podadresáře, tak jsem si ale uzamkl soubory pro všechny, i oprávněné.
Jak na to? Cookies? Možnost potlačení zobrazování cesty k souborům v odkazech? Nějaká "hashovací" funkce "zatemňující" skutečné názvy souborů?
Díky za směrování. (prostředí: Linux, Apache 2, Joomla! 1.0.12)
Alphard
Profil
prostředí: Linux, Apache 2, Joomla! 1.0.12
nemám zkušenosti s Joomla!, ale stačí zakázet přístup do adresáře pomocí .htaccess (jak jsi psal) a soubory dát k dispozici ke stažení pomocí PHP, pouze ověřeným uživatelům
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=310
Anonymni
Profil *
sprav PHP stranku napriklad download.php (a na subory odkazuj ako napr. http://mojestranky.cz/download.php?file=TajnyPlanSekce.php) v ktorej skontroluj opravnenia (cookies, sessions, co pouzivas), potom posli spravne hlavicky a napr. pomocou readfile() nacitaj subor.
ohl
Profil *
Díky, odhodlal jsem se, session v provozu. Ještě bojuju s diakritikou v názvech souborů, ale to zkusím jinde..

O.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0