Autor Zpráva
Pavel500
Profil
Ahoj.
z jistých důvodů nemůžu použít PHP či ASP scriptování a musím zůstat u statických stránek..
Mám stránku s galerií obrázků fotky.htm (odkazů - minatur). Po kliknutí na odkaz se mi otevře stránka s větším obrázkem. Řekněme, ze jsem ty stránky s obrázkem pojmenoval obrazek001.htm až obrazekxxx.htm. Mění se v nich pouze zobrazený obrázek a odkazy "předchozí" a "následující".
Potřeboval bych poradit, jak udělat následující: při kliknutí na miniaturu obrázku ve fotky.htm přejít na stránku obrazek.htm a současně předat stránce obrazek.htm jako parametr pořadové číslo obrázku(třeba 014). Na stránce obrazek.htm si pak pomocí javascriptu a předaného parametru dotvořit stránku tak, aby byla stejná, jako statická stránka obrázek014.htm
Dík.
Yrrah
Profil
To nejde.

A když někdo bude mít vypnutý JavaScript, tak se mu ty stránky prostě nezobrazí vůbec? Pěkná blbost.

Nechceš si ty stránky raději připravit u sebe na lokále a vygenerovat si sadu HTML stránek pro publikaci na webu?
Pavel500
Profil
Tomu jsem se tak nějak chtěl vyhnout...bo je to celkem otrocká páce... :o(
Ale jak to tak vypadá, nejspíš tomu neuteču.
Kažopadně dík za radu.
Nox_lbc
Profil
Tomu jsem se tak nějak chtěl vyhnout...bo je to celkem otrocká páce... :o(

Je to nejlepší dostupný řešení ... pro tvou situaci ...
tiso
Profil
Pavel500 dá sa to spraviť inak - na stránke fotky.htm budeš mať odkazy priamo na tie obrázky, i s pridaným Javascriptom ktorý bude tie obrázky otvárať v novom okne... Cez Javascript je možné vygenerovať i HTML stránku i s Javascriptom, takže by sa dali vytvoriť odkazy na susedné obrázky a podobne...
Davex
Profil
Nebo to jde bez načítaní nové stránky a bez otevírání nového okna, viz. http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=8&topic=44 834
tiso
Profil
Davex - pravda, nenapadla mi samotná zmena dokumentu pomocou JS...
Yrrah
Profil
bo je to celkem otrocká páce

Blbost. To není pravda.
Otrocká práce to bude, pokud to budeš dělat otrocky, tj. ručně stránku po stránce.

Přijde mi mnohem lepší, když máš někde PHP variantu těch stránek a spuštěním jednoho skriptu se ti vygenerují statické stránky pro server, kde nelze použít PHP ani ASP (popř. se rovnou nahrají na cílový server do potřebného adresáře).
Tak jakápak otročina? Kliknout na jednu ikonku je otročina? Jak bys to řešil ty lépe?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0