Autor Zpráva
Sidi
Profil
Ahojte,
mám velikánskou prosbičku. Jsem začátečnice, víceméně zdárně jsem se prokousala html a CSS, dopracovala jsem se až k JavaScriptu a tam jsem se ztratila :-).
Potřebovala bych totiž udělat - pro nedostatek lepších výrazů tomu tak říkám - "stromečkové" menu, tedy menu, kde v základu budou třeba názvy roků (Rok 2003, Rok 2004, Rok 2005), a když se na název toho roku najede, "podzobrazí" se např. názvy měsíců. Teprve po kliknutí na název měsíce by se měl měnit obsah v hlavní části stránky.
Když jsem tak procházela weby, ze kterých bych to ráda opsala (tj. na kterých jsem to viděla - např. http://www.hroch.net/journal/index(cz).html, http://www.ma21.cz) tak je to vždy dělané v JavaScriptu a vždy jsem našla bohužel jen web, kde to bylo dělané externím JS souborem, takže jsem se z toho nemohla moc poučit.
Jak říkám, povídání o JS jsem si na Jakpsatweb přečetla, dokonce i víckrát, ale moc tomu nehovím. Dokázal by mi někdo z Vás, prosím, polopatě vysvětlit, jak takový JS napsat. Nepohrdnu ani odkazem na stránku, kde něco podobného je rozepsáno přímo ve zdrojovém kódu, tj. není tam jen nalinkovaný externí JS soubor.
A prosím opravdu polopatě - já v těchle věcech zatím neumím moc chodit, tak mne, prosím, neumořte větami typu "do JS dáš PHP a vyjede ti to v bla bla bla" :-))). Na to jsem fakt krátká :-))).
habendorf
Profil
1) JS na to vůbec nepotřebuješ
2) vždy jsem našla bohužel jen web, kde to bylo dělané externím JS souborem, takže jsem se z toho nemohla moc poučit Nerozumím. Proč se do toho souboru nepodíváš? Jaký je pro tebe rozdíl, jestli je JS zapsán interně nebo externě?

Co třeba http://css.interval.cz/priklady/priklad-25-1.htm ?
Davex
Profil
Sidi
Na Americkém deníčku používají skript dTree http://www.destroydrop.com/javascripts/tree/
Sidi
Profil
Nó, teď budu za blbku, ale to v těchle věcech konec konců jsem :-(. Já nevím JAK se na ten soubor podívat. To je síla, viď?
Za příklad děkuji :-).
Sidi
Profil
Davexi, děkuji, z toho už jsem moudřejší :-). No, tedy ... Prostě to neumím, ale snažím se. Aspoň trošku. Konec konců i opisovat je umění :-).
Tedy dík, jdu to zkoušet předělat k obrazu svému.
fh
Profil *
pokud jsi se prokousala HTML a CSS mohlo by být pro tebe řešením "Multi-level Dropdowns" menu o něco níže na této stránce je podrobný popis
http://www.htmldog.com/articles/suckerfish/dropdowns/

jak to funguje vidíš zde
http://www.htmldog.com/articles/suckerfish/dropdowns/example/bones3.ht ml

další stránky s tutoriály a příklady na tvorbu menu:
http://css.interval.cz/menu/
http://css.maxdesign.com.au/index.htm
peta
Profil
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#mssub23
habendorf
Profil
Nó, teď budu za blbku, ale to v těchle věcech konec konců jsem :-(. Já nevím JAK se na ten soubor podívat. To je síla, viď?

Dobře, tak polopatě. Příklad:

1) web je www.example.com
2) v něm je třeba script src="scripts/script.js"

Pak adresa toho scriptu je www.example.com/scripts/script.js

Je to jasné?
Sidi
Profil
Habendorfe, je to jasné. Díky. Drobnost, no, ale jak vidíš, člověk většinou uvízne na drobnostech :-).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0