Autor Zpráva
Vladimír
Profil *
Zdravím,
chcem vytvoriť stránku (statické html), ktorá bude v štyroch jazykoch (SVK, DE, ANJ, FRA), ale neviem ako sa to v praxi robí.

Bude najprv vstupná stránka kde si vyberiete jazyk a potom stránky v jednotlivých jazykoch. Ide mi o to napísať špeciálne znaky v nemčine a francúzštine. Na každej podstránke bude iné kódovanie stránky? Aké? Ako budem písať neslovenské znaky? (nemecké s, atď..)

Díki

PS: ak sa to tu už preberalo, prepáčte, ale neviem to nájsť
tiso
Profil
1. vstupná stránka nie je vždy najlepší nápad, lepšie ak ide o hlavnú stránku hlavnej jazykovej verzie... Pokiaľ máš možnosť PHP tak si sprav jednoduché prepínanie jazykov na základe preferencií užívateľa s pomocou COOKIE...
2. utf-8 je univerzálne kódovanie, stačí keď budú všetky stránky v ňom...
Vladimír
Profil *
1. php neviem :o(, toto by som neriešil, úvodná stránka proste bude
2. a ako napíšem v utf-8 napr. nemecké s a ostatné "špeciálne" cudzojazyčné písmená?
roberta
Profil
Vladimír
2. a ako napíšem v utf-8 napr. nemecké s a ostatné "špeciálne" cudzojazyčné písmená?
pomocou klávesnice :) vo väčšine prípadov sa špeciálne znaky dajú napísať aj pomocou nainštalovanej slovenskej klávesnice (napr. znaky ß, ç, ř, ü, ő, ...)
Vladimír
Profil *
2. však práve to sa pýtam. Neviem ako ty, ale ja tieto znaky na slovenskej klávesnici nemám. Preto sa pýtam ako ich napíšem. Pýtam sa tak nezrozumiteľne, alebo som taký idiot? Stránky robím v PSPade.
tiso
Profil
Vladimír Alt+A v PSPad-e poznáš?
Vladimír
Profil *
tiso: nie nepoznal som. Díki, presne toto som potreboval.
roberta
Profil
Vladimír
ale ja tieto znaky na slovenskej klávesnici nemám
ale máš, ja som ich tiež písal na slovenskej klávesnici...
Vladimír
Profil *
roberta: Ostatní prepáčte za vyjadrovanie, ale takých kreténov ako je roberta mám najradšej. ***** poradia, iba zasierajú vlákna. Čo si mi poradil(a)? Zdvíhaš si tu svoje prepadnuté sebavedomie???
nightfish
Profil
Vladimír
rozhodně však pro výběr jazyka nepoužívej jen cookies, protože si tím odřízneš vyhledávače, neboť ty cookies nezvládají
roberta
Profil
Vladimír
iba sa ti snažím odpovedať na tvoju otázku: a ako napíšem v utf-8 napr. nemecké s a ostatné "špeciálne" cudzojazyčné písmená? a dal som ti radu, že sa to dá jednoducho aj pomocou nainštalovanej slovenskej klávesnice. prepáč, ale nemôžem zato, že nevieš používať klávesnicu...

a podobné vyjadrenia si v budúcnosti odpusť
Vladimír
Profil *
roberta: "dal som ti radu, že sa to dá jednoducho aj pomocou nainštalovanej slovenskej klávesnice"
dobra rada nad zlato. Mas pravdu ze nemozes za to ze neviem pouzivat klavesnicu, tak isto ako ja nemozem za to ze si nepochopil otazku. Mas na slovesnkej klavesnici tieto znaky? Ja nie.

Je to jedno, tiso mi uz poradil, za co mu pekne dakujem.
roberta
Profil
Vladimír
tak isto ako ja nemozem za to ze si nepochopil otazku
zrejme máš na mysli otázku č. 2
takže pýtal si sa ako. väčšinou sa používa toto slovo, keď ti nie je jasný spôsob. spôsobov ako znaky napísať je veľa. jedna z možností je klávesnica. ďalšou možnosťou je vložiť ten znak pomocou funkcie editora (to ti poradil tiso... jedna nevýhoda je v tomto spôsobe a to tá, že je ten text v zdrojovom kóde neprehľadný). ďalšou je pomocou mapy znakov, atď. vidíš, že tých spôsobov je veľa a ja som ti naznačil jeden z nich. ja som ti odpovedal, iba na to, na čo si sa pýtal. nikde si sa neopýtal kde sa tie znaky na klávesnici nachádzajú. asi ťa to nezaujíma...

totiž, ak by som ti mohol dať radu, pred tým, ako sa na niečo opýtaš, tak si to dobre premysli. to platí hlavne v informatike. tu žiadna "kuchynská" logika neexistuje.
inak, keď niekto nepochopí otázku, čo myslíš, koho je to chyba? toho čo sa pýta, alebo, toho kto odpovedá?

a ešte jedna rada: pohraj sa s klávesnicou, hlavne s pravým alt-om

maj sa a prajem pekný deň :)
Vladimír
Profil *
roberta
Pravdu mas, ale nalejme si ciste vino. Dobre si vedel co sa pytam a neodpovedal si mi len preto ze som sa nepytal presne. Preto prestanme slovickarit a snazme sa radsej poradit. Ja rad pomozem ked nieco viem, ale nikdy nedavam odpovede vseobecneho typu. Ak nema odpoved poradit, nemusim ju ani pisat a dokazem svoj cas vyuzit rozumnejsie.

A o to mi slo...

KONIEC ;o)
tiso
Profil
Vladimír - budiš to pre Teba výchovná lekcia - nauč sa pýtať tak, aby si dostal odpoveď akú potrebuješ...
Vladimír
Profil *
to all:
lenze ja mam skusenost ze cim je otazka konkretnejsia a hlavne dlhsia, tym je mensia pravdepodobnost ze niekto odpovie

Ukazka 100% uspesnosti na odpoved(vacsinou):

Meno: anonym
Predmet: pomoc!!!
Otazka: zapisat maximalne dva riadky, inak to nikto necita

Kazdy ma malo casu

Prepacte, nabuduce sa polepsim ;o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0