Autor Zpráva
ixo
Profil *
mam web, kde je text slovensky, ale charset mam nastaveny charset=iso-8859-1
urobil som taku malu kalkulacku, kde v php skripte mam zahrnuty aj text v ktorom su makcene a dlzne,
vsetko mi aj zobrazuje okrem ť, ľ, č a ň. miesto toho mi vypise napr ¾, miesto č mi vypise dlhe é a podobne.
neviem ako dat ten charset, teda verim, ze tam je pes zakopany. daval som aj charset=UTF-8 ale potom to miesto pismen s dlznami a makcenmi vypisuje otazniky ??
viete mi niekto poradit, ako to urobit aby bolo ok???
vopred dakujem.
nightfish
Profil
ixo
ve znakové sadě iso-8859-1 nejsou diakritické znaky ze slovenské abecedy
takže můžeš postupně zkusit windows-1250, iso-8859-2 a nebo ono utf-8
(stačí si v prohlížeči postupně mezi těmito rozlišeními přepínat a až to uvidíš správně, tak zvolené kódování nastavit do meta tagu)
ixo
Profil *
no tak som si poprepinal, ale ani jeden mi to nezobrazuje spravne.
akurat ak dam windows-1250 tak v skripte mi prepisalo pismena a tam kde mam ¾ tak mi prepise na ľ
ale potom musim v skripte v textoch miesto ľ pisať ¾
ale tak budem skusat s tym nejak kombinovat ci na nieco nepridem, lebo ked to necham bez makcenov tak to bude vyzerat blbo
Davex
Profil
Záleží také na tom, v čem píšeš ten text a kód. Kódování stránky se musí nastavit stejné, jaké je nastaveno při ukládání v editoru.
ixo
Profil *
ono to co je v html tak mi zobrazuje spravne, iba text ktory je v <? ?> tak mi nezobrazuje spravne
peta
Profil
ixo
- kodovani (windows-1250 / iso-8859-1 / iso-8859-2 / utf-8 nebo nejake dalsi)
(a to muze byt problem nastaveni kodovani HTML (meta tag), kodovani souboru(text v souboru) , kodovani z databaze (databaze vrati jine kodovani nez jake predpokladas, protoze to nemas nastavene nebo nema predovdni funkci SET) a pak mas 3 problemy naraz , treba)
- font pisma (ne vsechny fonty umi zobrazovat hacky, carky)
- automaticke prizpusobeni kodovani prohlizece (pak mas 4 problemy :) )
Joker
Profil
ixo
daval som aj charset=UTF-8 ale potom to miesto pismen s dlznami a makcenmi vypisuje otazniky ??
Kódování v hlavičce content-type musí být stejné, jako je skutečné kódování souboru. A obojí musí být nějaké, které zvládne tu diakritiku. Dál je potřeba si ohlídat, v jakém kódování se ukládají řetězce do databáze.

Takže například: Uložit ten PHP skript, všechny vkládané soubory a případné HTML šablony v UTF-8 a nastavit kódování UTF-8
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0