Autor Zpráva
Mike Rosoft
Profil *
Lámu si hlavu nad tím jak udělat rovnoměrné horizontální rozložení prvků v CSS.
Potřebuju aby to dělalo to samé jako následující kód

<table border="0" width="100%">
<tr align="center">
<td width="*"><a href="index.htm">Menu 1</a></td>
<td width="*"><a href="index.htm">Menu 2</a></td>
<td width="*"><a href="index.htm">Menu 3</a></td>
</tr>
</table>

jen tedy pomocí CSS bez toho aby se to muselo balit do hromady pomocných bloků a bez jiných podobných zvěrstev :)
Funkčnost toho tabulkového řešení je vidět na http://books.iherold.com/ na tom menu co je pod nápisem "Knihy"; Mezery mezi tím jsou stále stejné nezávisle na velikosti stránky a aby to nebylo tak jednoduchý tak ještě dopředu nevím kolik tam bude položek, resp. bude to pro každou podsekci jiný.

Za každou radu předem děkuju!
RiZe
Profil
bez toho aby se to muselo balit do hromady pomocných bloků a bez jiných podobných zvěrstev
to jako myslíš DIVy? Tak to asi nepůjde.
Fred
Profil
Nepotřebuješ divy Horizontal lists
RiZe
Profil
Pokud chceš CSS layout, tak bez DIVů se neobejdeš, alespoň myslím. Je to věc názoru, ale mě se zdá, že spíše tabulky jsou zvěrstvo. Normálně jsou určeny pouze pro nějaká data např.: rozvrh hodin apod. a ne pro layout.

RiZe
RiZe
Profil
2Fred
Horizontal lists? Neznám . Co to je?

Koukal jsem tam a stejně v těch zdrojákách na který vedou ty odkazy jsou DIVy
Fred
Profil
No ty tam být nemusí stačí to id dát na <ul>
Mike Rosoft
Profil *
Jiste ze pouziti divu neni problem, jen bych byl nerad kdybych to nemusel balit do hromady vnorenych divu jako byva u nekterych workaroundu zvykem.
Mike Rosoft
Profil *
Diky za ten odkaz na Horizontal Lists, ale nejak jsem tam nenasel nic co by resilo muj problem. Vsechny ty odkazy v menu tam jsou fixne naskladany vedle sebe, ja potrebuju aby se priblizovali a oddalovali od sebe v zavislosti na sirce stranky.
Kdyz si zobrazite uz zminovany http://books.iherold.com a menite sirku okna a sledujete co to Menu1-3 dela (meni se velikost mezer mezi nimi) tak to je presne to co potrebuju ... jenom ne pomoci tabulek.

Mozna mi jen neco nedoslo a pomoci tech horizontal lists to jde - tak v tomhle pripade prosim o nakopnuti :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0