Autor Zpráva
misa-s
Profil *
Jde nějak udělat, aby se nedalo měnit zaškrtávací políčko, aby zůstálo pořád zaškrtnutý a tak, aby se i zobrazovalo? Řeší to jen obrázek nebo to jde i jinak?
Zatím to mám takto:
<input type="checkbox" name="C3" value="ON" checked>
Joker
Profil
Nastavit ho checked a disabled?
Nevýhoda je, že se jeho hodnota pak nepřenese do zpracovávacího skriptu, ale to může být stejně jedno, když jediná možná hodnota je "zaškrtnuto" :-)

Akorát nevím, jaký smysl pak to zaškrtávátko má.
misa-s
Profil *
Ono to zaškrtávátko vypadá hezky :o), ale s tím disabled je to zastřeno a to už není tak hezký. Nešlo by z toho teda udělat nějak jednoduše obrázek?
OBr
Profil
<input type="checkbox" name="C3" value="ON" onclick="this.checked=true;" checked>
misa-s
Profil *
Bezva díky, to je přesně ono.
Joker
Profil
Ono to zaškrtávátko vypadá hezky
No, připomnělo mi to, jak kdysi chtěl klient na formuláři udělat dvě zaškrtávátka (checkbox): Otázka: ANO - NE. Plus Javascript, který zajistí, že bude zaškrtnuté právě jedno z nich.
Samozřejmě to šlo úplně jednoduše udělat jediným zaškrtávátkem (zaškrtnuto = ANO, nezaškrtnuto = NE) a i kdyby trvali na tom, že tam musí být ANO a NE, má přesně tuhle funkčnost přepínač (radio button), ale já byl ten kdo to měl udělat a ne kecat do toho, co klient chce :-)


OBr
To mě taky napadlo, ale má to jedno úskalí: S vypnutým Javascriptem může návštěvník ten formulář odeslat s nezaškrtnutým políčkem a potom se divit.
OBr
Profil
To je fakt, ale stačí ignorovat jeho stav. Bude tam mít prostě nějaký input type hidden a ten checkbox bude (jak jsem pochopil) "na okrasu".
Joker
Profil
Jojo, to je mi jasný, že na straně serveru to asi bude ignorovat, ale spíš se bude divit ten návštěvník:
"Jaktože mám XY nastavené? Dyť jsem to přeci odškrtnul!"
Plaváček
Profil
OBr

Nic ve formuláři nesmí být jen tak "na okrasu". Pokud prvek není funkční, nemá tam co dělat.
OBr
Profil
Kdo ví? Třeba to má být úmysl. Nějaký vtípek typu "Souhlasím s tím že provozovatel těchto stránek má vlastnické právo na věškeré mé tělesné orgány".
misa-s
Profil *
To zaškrtávátko má fakt jen estetickej účel, nikdo tam nic vybírat nemusí. http://spackovi.wz.cz/tyce_s102.html
Plaváček
Profil
misa-s

Pokud to neslouží v rámci formuláře k odesílání nebo předávání hodnot, pak nechápu, proč to neuděláš obrázkem na pozadí (ale jenom zatržítko, nikoliv formulářové pole). Dle mého osobního soudu je to, co děláš, ptákovina. Ale je to tvůj web.
habendorf
Profil
Přesně tak, je to blbost. A mate to uživatele.
Joker
Profil
misa-s
V tomhle případě bych to řešil obrázkem. Vyrobil bych si třeba zelenou fajfku a červený křížek.
misa-s
Profil *
To bych si ten obrázek musela nakreslit nebo je nějakej automatickéj obrázek jako třeba tečka pro řádek seznamu?
Plaváček
Profil
misa-s



Je tvůj :)
misa-s
Profil *
Díky, ale nemůžu si pomoct to zelený zatržítko s tím stínovým rámečkem je fakt hezčí., ale když říkáte, že to dělám zbytečně složitě, tak to vyměním. :O)
Plaváček
Profil
misa-s

Jenže to mate, lidé budou zkoušet klikat a budou otrávení, že to nefunguje. To přeci nechceš, nebo jo?
Knopi
Profil
Díky, ale nemůžu si pomoct to zelený zatržítko s tím stínovým rámečkem je fakt hezčí...

Dávat tam stejný obrázek se stínem by také nebylo dobré. Lidé jsou na checboxy zvyklí a snažili by se na něj klikat a ono by to nešlo a nešlo. :)

Ježkovivoči, on to psal Plaváček. Smažte mě prosím někdo, já se jdu zakopat...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0