Autor Zpráva
CROSSjoy
Profil
Ahoj všem.
Potřeboval bych poradit, jak naložit s bordery, které se zobrazují kolem obrázků, které jsou zároveň odkazy (vyzkoušeno u prostého obrázku a u mapy). Jedná se o JINÝ typ borderu, než který se dá nastavit kaskádou. Vypnutí jde pouze hodnotou border="0", která se zapíše do zdroje, což ovšem pokazí validitu. Nevíte, jak na to?

Uvedu příklady:
Tady je u obrázku border="0", jde o stránku s reklamou, která je beztak nevalidní.
Obrázek s nevalidním border="0" ve zdrojáku

A tady je mapa, která dělá ten ošklivej border.
Mapa

Zvláštní je, že pokud dám v kaskádě na zkoušku border: 1px solid Black;, udělá to rámeček několik pixelů na každou stranu od obrázku, i když jsou výška a šířka obrázku napsány správně.
Jinak zkoušel jsem různý způsoby, např: border: 0em;, border: none;, atd, ale nepomáhá to, asi proto, že o tenhle border se nejedná.

Máte někdo řešení? Děkuji.
numerouno_cz
Profil
to CROSSjoy
tak jen v rychlosti - nemohl jsem přijít na to, o který obrázek se jedná, protože TAM ŽÁDNÝ BORDER NENI - teda ne v Opeře. V IE6 už ano.... mrknu na to.
numerouno_cz
Profil
Jinak s "validitou" qůli borderu u hrefu bych si hlavu nelámal.... :-) Teda jedině abys dostal jedničku s hvězdičkou ... :-)
Yuhů
Profil
zkus do stránky dopsat

<style>
a img {border: none;}
</style>
numerouno_cz
Profil
Tak Yuhů taky ještě nespí a předběhl mě.... no jo, no
numerouno_cz
Profil
Příspěvek byl mimo téma a byl administrátorem vymazán.
CROSSjoy
Profil
numerouno_cz: Pro Operu to není optimalizovaný. Dělá to v MSIE i Firefoxu. A co se validity týká, tak ta je pro mě důležitá, protože ty stránky možná bude odevzdávat jako projekt a validní být musí (navíc já i sám chci, aby validní byly).

BTW: Já v současné době fandím 9 týmům, z nichž jeden upřednostňuju, ale Renault to není.

Yuhů: Dík, vyzkouším a pak se ozvu.
CROSSjoy
Profil
zkus do stránky dopsat

<style>
a img {border: none;}
</style>


Tak bohužel. Nefunguje to. Vyzkoušeno jak v html, tak v css. V html kódu jsem to ještě pro jistotu vyzkoušel ve všech nadřazených divech, odezva ale negativní.
numerouno_cz
Profil
to CROSSjoy - McLaren a Montoya co? :-))

mam tu ie6.0.2600 a ten Yuhuuv stylecek funguje - musi. Nenapsals obracene img a {jhdjkhjk} ??
Pak uz jedine ze se ti nekde ty styly tlucou....
CROSSjoy
Profil
Tak u indexové stránky to funguje, ale s tou mapou se zatím neumím popasovat.

numerouno_cz

McLaren a Montoya co? :-)) Je to trochu komplikovanější.
CROSSjoy
Profil
VIVAT.
U mapy ten image není v odkazu jako takovém, takže stačilo:

img {
border: none;
}
Kráťa
Profil
CROSSjoy
<style>
a img {border: none;}
</style>


a píšeš to mezi <head> a </head>?
CROSSjoy
Profil
a píšeš to mezi <head> a </head>?


Kušuj!
Navíc už je to v richtiku.
Yuhů díky! U tý mapy to chtělo trochu pozměnit, přišel jsem na to, když jsem si dal oba zdrojáky (indexovej a té mapy) vedle sebe.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0