Autor Zpráva
Dife
Profil
MAm formular ktery se postupne zobrazuje a dela pomoci onchange

Potrebuju ale udelat to aby bylo predchozi nastaveni formulare zachovano.

jak to mohu udelat.?
Kcko
Profil
Vubec nechapu o cem mluvis ...
joejoe
Profil *
zkousel si to pomoci setcookie() nebo sessions ?
Leo
Profil
Pokud formular nikam neposilate, ani neopoustite stranku, tak si jeho nastaveni zachovava automaticky ne? Leo
Dife
Profil
je to napsane takto..

<center><dl>
<dt> <label for="navod">Návod pro:</label>
<select id="navod" name="navod" onchange="location.href=this.options[this.selectedIndex].value">
<option>----- vyberte -----</option>
<option value="index.php?ip=add">Zištění IP adresy</option>
.....
..
..
..
..
..
Leo
Profil
No a co mate za problem? Pokud uzivatel vybere v selectu Zjisteni IP adresy, tak se adresa stranky zmeni na index.php?ip=add. Co to ma krome toho delat? Leo
Dife
Profil
Zrejme se spatne vyjadruji.


jde o toto:

Mam stranku kde klient prijde zvoli si navod a je presmerovan napr : index.php?ip=add .

V podstate zustane na stejne strance jen pribyde dalsi vyber tedy select .

Problem je v tom ze predchozi select neni zachovan a je tam zase opet: ----- vyberte -----

Coz ja chci docilit toho ze bude zachovan predchozí select.
Jan Rippl
Profil *
Je to jednoduché...
Pokud je formulář generován dynamicky (PHP), je nutné předat hodnotu v select (tj. <option value="$proměná">$proměná</option> pomocí metodou GET z předchozího formuláře do toho následujícího a to v action="http:server.cz/forumlar2.php?ip=add&optionvalue=$proměná
tiso
Profil
Dife - vieš pridať ďalší select do formulára ale nevieš pridať atribút selected="selected" do vybratej položky option predchádzajúceho selectu? Prípadne zrušiť celý predcádzajúci select a vypísať iba zvolenú hodnotu?
Dife
Profil
tiso

Umim




$selected = "selected="selected"";


Ale chtel jsem to udelat java scriptem :-(
tiso
Profil
Dife neumíš, ja nikde nepíšem že myslím PHP... JS ale nie je moja parketa, a tak sa mi nad riešením nechce rozmýšľať...
Dife
Profil
tiso


Tak jsem si to vyresil po svem...

:-)



<center><dl>
<dt> <label for="navod">Návod pro:</label>
<select id="navod" name="navod" onchange="location.href=this.options[this.selectedIndex].value">
<option>----- vyberte -----</option>
<option value="index.php?add=ip" <? if ($_GET["add"]==ip) { echo "selected="selected"";}?> >Zištění IP adresy</option>
<option value="index.php?add=zaklad" <? if ($_GET["add"]==zaklad) { echo "selected="selected"";}?> >Základní nastavení</option>
<option value="index.php?add=nezbytna" <? if ($_GET["add"]==nezbytna) { echo "selected="selected"";}?> >Nezbytná nastavení</option>
<option value="index.php?add=doplnujici" <? if ($_GET["add"]==doplnujici) { echo "selected="selected"";}?> >Doplňující nastavení</option>
<option value="index.php?add=info" <? if ($_GET["add"]==info) { echo "selected="selected"";}?>>Důležité informace pro zákazníka</option>
George2007
Profil *
Mam podobny problem s predavanim jako vy, vyresil jsem to taky s GET, ale problem nastava, kdyz je text příliš dlouhý - to už GET nezvládne :( Nevíte někdo co s tím? Kupodivu to funguje, když kliknu v prohlížeči na "zpět" a kdysi jsem někde čet, že to jde takhle udělat i jako do kódu .htm nebo java scriptem nejak jako history -1 nebo tak nejak nevite nekdo jak tohle udelat??
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0