Autor Zpráva
AureliuS
Profil *
uz jsem delal nejake veci ve flashi a delalo se mi tam dobre.Ated bych chtel delat s javou.Ale co si mám stáhnout?Je vubec neco jako flash jenze pro javu?
skousel jsem NetBeans ale tam je jenom kod a zadna pracovni plocha ani malovani.
joejoe
Profil *
v netbeans se jeste kresli aplikace docela komfortne. Java je proste programovaci jazyk, flash nastroj na vytvareni animaci.
peta
Profil
AureliuS
Vis urcite, ze chces Javu?
Java - javasun.com - vyvojove prostredi ma asi 300MB
(protoze je to plnohodnotny programovaci jazyk, tak to umi veskere efekty jako v 3D hrach, pokud si nahrajes komercni nadstavbu na vyvoj 3D her)
Program je mozne spustit jedine s nainstalovanym 100M java prekladacem.
Na spusteni neni treba www prohlizec.

Nebo chces javascript?
Coz je programovaci jazyk pro praci s HTML dokumentem. Nekdo pouziva PSPad.
Graficke efekty se v tom delaji obtizne, nejlepsi si prislusny efekt stahnout hotovy z inetu.
Program je mozne spustit www prohlizecem

Jo, flash, to je uplne neco jineho. To je hracka pro graficke efekty.
Na spusteni neni treba www prohlizec.

"zadna pracovni plocha ani malovani"
Co k tomu rici?
nightfish
Profil
Program je mozne spustit jedine s nainstalovanym 100M java prekladacem.
program lze zkompilovat pouze s nainstalovaným překladačem
ke spuštění programu dostačuje Java Runtime Engine

Co k tomu rici?
že stačí do projektu přidat JFrame (nebo JPanel nebo JApplet), případně se překliknout na záložku Design a je to tam všechno...

jinak to vypadá, že kolega opravdu chce javu, neboť vyzkoušel flash a teď chce něco podobného - java applety...
Aurelius
Profil *
no to ste mi teda dali :-O ja vubec nevěděl že java a javascript je neco jineho.

jinak to vypadá, že kolega opravdu chce javu, neboť vyzkoušel flash a teď chce něco podobného - java applety...
přesně tak, jen nevim co to jsou applety.

taky mi pořád neni ůplně jasne jaký je rozdíl mezi Javou a JavaScriptem.
A bude mi to stejně jedno až se dozvím co si stáhnout abych mohl dělat hry tak jak ve flashi.

protoze je to plnohodnotny programovaci jazyk
to jako že to je spíš něco jako ty jazyky co se jmenují C a pak + nebo # nebo jeste jedno + atd?
Java se dokáže otevřít normálně jako program,a nemusi přez žádný projektor (jako flash se svym actionscriptem) ?
a javascript je jen pro web?
Aurelius
Profil *
hledal jsem v netbeans to JFrame,JPanel,JApplet a záložku design ale nic takoveho jsem tam nenašel.napadlo mě že možna otevírám špatný typ dokumentu nebo tak neco
nightfish
Profil
Aurelius
je to už nějakou dobu, co jsem v NB naposledy dělal

podle http://www.netbeans.org/kb/55/quickstart-gui.html
vytvoříš nový projekt (Java Application)
a potom přidáš JFrame

1) V okně Projects klikněte pravým tlačítkem na název projektu a vyberte New > JFrame Form.
2) Zadejte jméno nové třídy.
3) Zadejte jméno balíčku.
4) Klikněte na Finish.

výsledkem by mělo být
koudi
Profil
Aurelius
Osobně si myslím, že java neni pro tvoje účely moc vhodná.
AureliuS
Profil *
koudi
a co by bylo lepší?

nightfish
není tam někde časová osa? to jedine mi tam ještě chybí
Aurelius
Profil *
tak a uz me to nebavi.net beany jsou na nic!nemají základní funkce nebo jsou tak nepřehledné že je nelze najít.
nightfish
Profil
Aurelius
časová osa tam není - v javě se toto řeší jinak zřejmě (ve flashi jsem nikdy nedělal, takže k čemu je časová osa dobrá nevím)

nemají základní funkce nebo jsou tak nepřehledné že je nelze najít
mohl bys konkrétněji specifikovat, které základní funkci jsi nenašel nebo jsou nepřehledné?
koudi
Profil
Aurelius
tak a uz me to nebavi

Dost se divim, že tě vůbec kdy bavilo. Java a Flash jsou naprosto rozdílné technologie. Nechápu, jak jsi přišel na to, že tam bude nějaká časová osa apod.
Aurelius
Profil *
no vždyt´v javě se dělají hry na mobil tak nechapu jak udělat třeba 2D skákačku bez prostředků pro nakreslení postavičky.
nebo když mám k dispozici jenom jeden jediný smímek tak se mi v celem programu nikdy nic ani trochu nehne,tak jakby pak mohl panáček skákat?

pomalu si začínám myslet,že hledám uplně jinde a že s javou nikdy nic takoveho neudělám.
Chtěl jsem něco jako flash,jenže s opravdovým programovacím jazykem,aby to nepotřebovalo spouštět přes player (třeba flash player) ale aby když něco udělám aby to byl opravdový strojový kód.Nebo aspoň tak jako java,na webu jsem se dočetl že to používá ňake ňeco co to předělává,ale uz v tom neni velky rozdíl.
nightfish
Profil
udělat třeba 2D skákačku bez prostředků pro nakreslení postavičky.
kreslit samozřejmě můžeš - třeba programově, popřípadě si postavičku nakreslíš v jakémkoliv editoru a pak do NB naimportuješ jako obrázek, který pak rozpohybuješ (opět programově)

když mám k dispozici jenom jeden jediný smímek tak se mi v celem programu nikdy nic ani trochu nehne
ne
máš k dispozici obrazovku, na které se může hýbat cokoliv jakkoliv (opět programově)
případně otevřít nové okno, kde se opět všechno může libovolně pohybovat

Nebo aspoň tak jako java,na webu jsem se dočetl že to používá ňake ňeco co to předělává,ale uz v tom neni velky rozdíl.
myslíš bajtkód a virtuální stroj
AureliuS
Profil *
jo virtualní stroj to je ono.

a zbytek:no jo tohle bude o hodně těšší než flash,ale něco skusik skutit.

nightfish
v čem a s jakym jazykem děláš ty?nebo nemáš ňáký dobry typ?
nightfish
Profil
v čem a s jakym jazykem děláš ty?nebo nemáš ňáký dobry typ?
v javě již nedělám, u mě vyhrál C#
ale když jsem dělal v Javě, tak v netbeansech
Aurelius
Profil *
dik, ted uz necham tohle tema propadnout na 2 stranku a 4 a10 a 50 a 100 a tu kterou uz nenajdu ani prez "hledat" :-)
Joker
Profil
AureliuS
taky mi pořád neni ůplně jasne jaký je rozdíl mezi Javou a JavaScriptem.
Java a Javascript je úplně něco jiného!

Jaká je souvislost mezi Javou a Javascriptem:
Kdysi dávnou firma jménem Netscape dala do svého prohlížeče Netscape Navigator převratnou novinku: přímo z webové stránky šlo spouštět malé prográmky- skripty. Jazyk pro psaní těch skriptů pojmenovali LiveScript.
Zhruba v té době si úplně jiná firma jménem SUN získala velkou popularitu se svým programovacím jazykem Java. Slovo "Java" se stalo módním.
No a tak si hoši z Netscape řekli, že by se na tom dalo taky něco trhnout a svůj LiveScript přejmenovali na Javascript. Microsoft, aby nezůstal pozadu, velmi brzy do svého prohlížeče Internet Explorer zabudoval hned dva vlastní jazyky: VBScript a JScript, přičemž JScript je "čistě náhodou" skoro stejný jako Javascript.

A bude mi to stejně jedno až se dozvím co si stáhnout abych mohl dělat hry tak jak ve flashi.
Flash je vpodstatě kreslící nástroj. Zjednodušeně řečeno Flash je nástroj pro kreslení obrázků/animací a "navíc" má i podporu pro skriptování těch animací jazykem Actionscript (což je řekněme "něco jako Javascript").
Zatímco Netbeans nebo VisualStudio jsou programovací prostředí, nejsou dělaná na to, aby v nich někdo kreslil obrázek.
Bude potřeba se naučit úplně jiný způsob myšlení, než u Flashe.

to jako že to je spíš něco jako ty jazyky co se jmenují C a pak + nebo # nebo jeste jedno + atd?
Java se dokáže otevřít normálně jako program,a nemusi přez žádný projektor (jako flash se svym actionscriptem) ?
a javascript je jen pro web?

Ano

Tolik ještě odpovědi, které tu podle mě chybí.
mir
Profil *
flash je dobrej na 2d skakacky, jelikoz nejsou nijak programove náročný, kdyby ses trosku zacal hrabat v action scriptu a zkoušel nejaký složitý výpočty pro práci s výstupem na monitor, zjistiš že to neni to pravy. Java se da popsat jako takovy flash ve kterem mas jen action script, což není přesné ale jako přirovnání by to snad šlo. Já osobně používám eclipse pro javu, pokud chces delat nejaky 3d hry muzu doporučit JME java monkey engine, lze doinstalovat do eclipse, pokud chces mit vetsi kontrolu nad vsim pouzivej JOGL, ale na jednosuchy 2D hopsačky se ti java nevyplati, musel by ses naučit pracovat s vláknama, ovládnout datový knihovny javy, a mnoho dalšího, zatím co ve fleši si namaluješ obrazek, udělaš zněj movieclip tam si vytvořiš par framu, do kazdyho das nejakej stav panacka a ono se to hybe, prace na 2 min, v jave prace na par hodin...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0