Autor Zpráva
Kube
Profil *
Jakým způsobem lze nejbezpečněji prezentovat mailovou adresu? Mám na mysli textovou podobu. Dá se samozřejmě zobrazit jako obrázek, ale to nechci. Zkoušel jsem napsat zavináč pomocí ASCII kodu, ale spam přicházel zase (na novou mailovou adresu, samozřejmě). Funguje, když se to napíše jako:

blabla(zavináč)centrum.cz

nebo existuje lepší způsob?
Nox_lbc
Profil
nebo existuje lepší způsob?

Kvalitní spam filtr ... (zavináčovat) je blbost, to radši obrázek ...
Yrrah
Profil
Já myslím, že pro spambota nebude problém nahradit řetězec "(zavináč)" za "@".

Dá se ještě něco udělat pomocí CSS tak, že text je zapsán opačně, ale zobrazí se správně.
Odkaz na Interval: http://css.interval.cz/clanky/skryti-e-mailu-pred-harvestery-e-mailovy ch-adres-antispam/
Plaváček
Profil
Kube

A když ho uděláš pozpátku dle Intervalu a ještě navíc pěkně zakoduješ, oblafneš drtivou většinu spambotů. Takové udělátko mám zde:
http://www.mitchi.cz/tools/
Timy
Profil
Kube
Ještě je možnost udělat si kontaktní formulář a email vůbec neuvádět. Případně můžeš email vypsat javascriptem, což sice není moc přístupné, ale řešení to je. Ale nevím, já všude píšu email celý a normálně a se spamem žádný zvláštní problém nemám (gmail).
J
Profil *
hm, v mailto nebo přes Ctrl-C k ničemu...
souki
Profil
Nox_lbc
Naopak. Anglický spam bod ti (zavináč) nepozná. Naopak velmi snadno pozná obrázek
souki
Profil
Plaváček
IMHO to nefunguje. Já být robotem, tak si předně stránku odentituju a encoduju... Navíc, když tam je "mailto", tak se dá tušit, že za ním bude adresa
Yrrah
Profil
Naopak. Anglický spam bod ti (zavináč) nepozná. Naopak velmi snadno pozná obrázek

A já zase myslím, že v tomhle není problém. Stejně jako pro bojovníky se spamem existují různé blacklisty, tak profesionální spammer přece může mít (a nejspíše má) seznam nejpoužívanějších technik a nahrazujících řetězců.

Takže i tahle ochrana může ze začátku fungovat, ale po čase je možné, že už nebude tak účinná.

Jasně, že robot by si tu stránku pěkně projel, jak říkáš. Nejsem spammer, tak nevím, jak to chodí, ale přece jen robot nejspíš půjde cestou nejmenšího odporu, takže nejdříve stáhne neodkryté emaily a až pak (možná) se vrhne do hlubší analýzy kódu - přece jen to nějakej strojovej čas sežere.
habendorf
Profil
Plaváček: To je slabý, protože to nechává mailto.

Lepší je:

mailto:nekdo@nekde.com

mailto:nekdo@nekde.com
habendorf
Profil
Scheisse, ono to zpracuje entity i v pre.
Tak jinak:

&a#109;&a#97;&a#105;&a#108;&a#116;&a#111;:&a#110;&a#101;&a#107;&a#100; &a#111;&a#64;&a#110;&a#101;&a#107;&a#100;&a#101;&a#46;&a#99;&a#111;&a# 109;

bez těch áček
Knopi
Profil
Vím, že je to irelevantní odpověď, ale ze zkušenosti si myslím, že je zbytečné nějak šifrovat e-mail. Třeba někdo uvede tvou e-mailovou adresu na svém webíku - zase klasicky a vyjde to vniveč. To se mi přihodilo a od té doby na to prdim.
Axamith
Profil
Na mém webu je poměrně dost kontaktních adres, tak jsem přemýšlel, co s tím, aby se na to spameři nevrhli jak slepice na flus. Napsal jsem to jako text, obrázek zavináče a zbytek zase jako text. Vůbec tam nefiguruje mailto. Zatím jsem ve zkušebním provozu, mám zákaz vstupu robotům, ale doufám, že v praxi to nebude zlobit. Pokud někdo chce poslat e-mail, tal si adresu napíše ručně.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0