Autor Zpráva
orchid
Profil
ahoj ,
nevite jak by slo udelat neco jako tlacitko Play a Stop , kazdy kdo by spustil Play by slysel to co se zaznamenává u mě na mikrofonu ?

něo jako radio
Hooonza
Profil *
Internetové rádio pomocí Windows
orchid
Profil
díky

ale neslo by neco jako ze bych dal jen tlacitko spustit a uz by sem vysial lbez toho abych poustel nejaky jiny program ?
Petr Tichý
Profil
orchid
Težko. Spíše ne. Něco musí zajišťovat přenos.
orchid
Profil
ok, diky za info
orchid
Profil
ok, diky za info
orchid
Profil
ahoj ,
tak jsem zkousel vytvorit ten radio.wax soubor jak radi v odkaze co si mi poslal , ale nefunguje to .

tělo toho souboru radio.wax je opravdu jen :
---------------------------
<ASX version = "3.0">
<Entry>
<Ref href = "mms://212.20.70.217:1042" />
</Entry>
</ASX>
-----------------------------

212.20.70.217 - tohle nahradím svou ip
1042 - a tohle portem který mi určí Windows Media Encoder

?

a zbytek nechám nepozměněný ?
Hooonza
Profil *
ale neslo by neco jako ze bych dal jen tlacitko spustit a uz by sem vysial lbez toho abych poustel nejaky jiny program ?
No, když si pořádně přečteš ten článek na intervalu, je tam i odkaz na článek o přehrávači vloženém přímo do tvé stránky.

V linuxu je možné vysílat pomocí několika jednoduchých příkazu shellu přímo, bohužel teď nemůžu najít odkaz na článek, kde jsem o tom četl, zkusím na to ještě mrknout.
Hooonza
Profil *
Našel jsem ten tip pro vysílání na linuxu: VoIP... alebo, ze by VoSSH ?

Dá se to využít k vysílání, nebo i ktelefonování, ne? :-)
orchid
Profil
No, když si pořádně přečteš ten článek na intervalu, je tam i odkaz na článek o přehrávači vloženém přímo do tvé stránky.

No ale to nevysilas pouze kliknoutim na tlacitko vysilat , musis zapnout encoder a prijimat muzes z prohlížče , aspon tak jsem to pochopil .

nicmene , vysilani mi porad nefunguje a nevim proc :(
orchid
Profil
aha tak problém bude v tom že nemám veřejnou ip ..

dá se vysílat i přes neveřejnou ?
Hooonza
Profil *
orchid
Podle otázek mám dojem, že vysílání rádia vidíš trochu "jako Hurvajs válku":-) Chce si to s tím trochu pohrát:-) Přečti si ten článek nejdřím poooommaaalluuu a celý až do konce:-)

Jinak, pokud se ti nezdá WME, zkus hledat se strýčkem Gooooglem, např. s keywords "audio stream" vyskakuje pár nadějných odkazů... (Freeware guide, BroadWave Streaming Audio Server...)
orchid
Profil
no je tam napsáno " nejlépe s pevnou IP adresou." , takže nevím jestli je možné vysílat i se sdílenou ip adresou , to sem se le zatím nikde nedozvěděl ..
Hooonza
Profil *
orchid
Jo, no a je tam taky: Teoreticky je možné vysílat i pomocí telefonického připojení a s dynamicky přidělovanou adresou, ale to považuji za vyloženě krajní možnost. ... Pokud si zajistíte, abyste na stránce (jak bude popsáno dále), kde je rádio umístěno, mohli vždy při zahájení vysílání uvést aktuální IP adresu vašeho připojení, není statická IP adresa nutná. ... Jednoduchou úpravou souboru radio.wax je možné obejít i dynamické přidělování IP adresy - v tomto případě by bylo nejlepší generovat tento soubor na serveru dynamicky.
Myslím, že tohle by šlo použít. V krajním případě, teda pokud nemáš pevnou IP.
orchid
Profil
aha , a nemohl bys mi poradit jakym zpusobem bych mel upravit ten soubor abych mohl vysílat i z neveřejné ip ?
Hooonza
Profil *
No, nevím tohle:
Pokud si zajistíte, abyste na stránce (jak bude popsáno dále), kde je rádio umístěno, mohli vždy při zahájení vysílání uvést aktuální IP adresu vašeho připojení, není statická IP adresa nutná. ...

nefunguje? (Okopíroval jsem to ze svého předchozího příspěvku...) Zjistit si svou aktuální IP a potom ji dát na vědomí posluchačům, ať vědí, kam se připojit... ?
orchid
Profil
aha , dik
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0