Autor Zpráva
radozaj
Ahoj,
keď píšem v zdrojáku nejaký text a slová oddelujem medzerami (klasicky stlačením [SPACEBAR] ) a tento text dám medzi tagy <div align='justify'></div> by mi ho mal krásne zarovnať podľa okrajov obrazovky. Tak sa aj deje. No v kamošovom CMSIMPLE sa robí záhadná vec (záhadná aspoň pre mňa). Zakaždým, keď si napíše nejaké odstavce plné textov a sem-tam aj obrázok, či tabuľku si tam pridá, mu ten <div align='justify'></div> ten text nezaradí pekne podľa okrajov: niekedy začne moc skoro na nový riadok, inokedy zase moc neskoro a rozhodí to celú grafiku potom. Vysvetlenie je len také (moje), že namiesto klasických medzier tam dáva "občas" nejaké špeciálne medzery, ktoré potom nechápe surfer (prehliadač) ako medzeri, ale ako písmenko. Keď zdroják otvorím cez napr. PSpad, vymažem všetky medzeri a dám nové, uložím a je všetko v poriadku. Upozorňujem, že neide o medzeru &nbsp; ale skoro klasickú, vyzerá úplne normálne " " (v zdrojáku) ale "každý" surfer (prehliadač) ju vníma ako písmenko, preto mi to justifuje zle. Neviete mi niekto poradiť, ako ten problém odstrániť?
P.S.: chyba v stylopisu nieje!
peta
tipoval bych u CMS made simple
- prevadec textu na nbsp
- problem s paddingem u inline prvku (cili spatna sablona)

musel bys pridat ukazku
radozaj
http://manici.sk/pokus8.html

všimni si, čo sa deje medzi 2. a 3. riadkom podľa pokynov na stranke....
radozaj
Viem čo to robí, neviem prečo to robí a neviem ako to hromadne odstrániť, pretože by som to ručne robil asi tak 10 hodín v kuse (prepisovanie medzier). Vie mi niekto podrobne poradiť? v CMSimple sa zase tak moc nevyznám, nepomoze nová verzia?
radozaj
Nahodov som zistil, ako to uvidiet, tie medzere zahadne: ked zobrazim stranku http://manici.sk/pokus8.html v FF a dam "zobraziť zdrojový kód schránky" uvidím všetky medzere ako klasické " ". Ale ked označím kúsom textu na tej stránke a dám "zobraziť zdrojový kód výberu" tam to pekne odfiltruje a je vydet vsetko
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.