Autor Zpráva
milan
Profil *
Zkoušel jsem takový malý skript. Na síti jsou u jednotlivých PC sdílené adresáře komunik. V těchto adresářích jsou TXT soubory s daty. Skript má data načíst do MySQL databáze. Problém je ale v zadání síťové adresy. Na soubor se dotážu jak v systému, tak ho načtu přímo z MySQL (adresa \\pc\KOMUNIK\soubor.TXT) Pokud se odkazuji na soubor z PHP, dostávám odpověď, že soubor neexistuje. Mám za to že je problém buď přímo ve volání přes síť v PHP nebo spíše v kombinaci \\, čož je speciální znak. Ale ani použitím CHR(92) jsem úspěch neslavil.

Důležité řádky z rutiny jsou následující

$PC = ARRAY (1=>"KB",
"PRIMARY",
"SIRA",
"KLIMEK2"
"TK3"); //deklarace seynamu PC v síti

$adresar ="\\".$PC."\KOMUNIK" //vytvoreni celeho nazvu komunikacniho adresare.
je_spojeni = $OpenDir($adresar) //vytvori identifikaci spojeni .f. - neni spojeni, jinak cislo
$soubor = ReadDir ($je_spojeni) //precte nazev souboru v adresáři komunik na daném PC - a tady mi to nedělá co dělat má
echo ReadFile ($adresar.$soubor) //mel by vypsat obsah souboru

Můžete mi pomoct v čem je problém?
Názmak programu následuje. Výše uvedené řádky jsou označeny *


<HTML>
<HEAD>
<TITLE><Technologie></TITLE>
</HEAD>

<? //deklarace
$dbserver = "Klimek2" ; //nazev databazoveho serveru
$dbname = "KJS"; //nazev databaze
$dbuser = ""; //jmeno uzivatele
$dbpass = ""; //heslo uzivatele

//deklarace komunikačních PC (vizualizací)
$PC = ARRAY (1=>"KB",
"PRIMARY",
"SIRA",
"KLIMEK2"
"TK3");



?>

<body background="pozadi/60.jpg" bgcolor="#FFFFFF">
<h1 align="left"><font color="#FFFF00"><strong>&nbsp&nbsp&nbsp&nbsp&nbsp&nbsp&nbsp&nbsp&nbsp& nbsp&nbspTechnologie - načítání dat </strong></font></h1>

<?
//SetLocale("LC_ALL","Czech");
//$spojeni= MySql_Connect($dbserver,$dbuser,$dbpass);
//if (!$spojeni) {echo "Nepodařilo se připojit k databázi, uvědomte prosím správce sítě"; break;}; //pokud se nepripoji k databazi, vypis a konec
//MySql_select_db ($dbname,$spojeni);
?>


<?
for ($i=1; $i<count($PC); $i++):
echo $PC[$i]; //jen pro vypis co prave hledam
* $adresar ="\\".$PC."\KOMUNIK" //vytvoreni celeho nazvu komunikacniho adresare
* je_spojeni = $OpenDir($adresar) //vytvori identifikaci spojeni .f. - neni spojeni, jinak cislo
if (!$je_spojeni) {echo "Nepodařilo se otevřít spojení ".$adresar; continue;}; //pokud se nepripoji k technolog. PC, vypis a pokracovani v dalsim spojeni
* $soubor = ReadDir ($je_spojeni) //precte nazev souboru
if (!$soubor) { continue;}; //pokud uz nejsou soubory, pokracuje v dalsim technolog. centru (spojeni)
* echo ReadFile ($adresar.$soubor) //mel by vypsat obsah souboru
//nacteni do sql databaze
unlink ( string filename)
if (!unlink ($adresar.$soubor) {echo "Nepodařilo se smazat soubor ".$adresar.$soubor; continue;}; //pokud uz nejsou soubory, pokracuje v dalsim technolog. centru (spojeni)
enffor;


</body>
</html>
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0