Autor Zpráva
Fanta
Profil
Mám takový menší problém. U odkazu mám nastaveno že při najetí na něj se změní jeho pozadí, ale to se dějí když mám odkaz jako obrázek (což je logické) ale mě se to do krámu zrovna nehodí dá se to nějak udělat ? Jediné co mě napdalo je to udělat takto

.
. Tady je nějaká ta deklarace těch odkazů.
.
a:hover img {
background-color: příslušná barva pozadí;
}

Je to blbost ? Jk na to ? Děkuji za pomoc!
Mistr
Profil
Fanta
A co teda chceš, aby se Ti to - jak říkáš - hodilo do krámu? Chceš najet na textový odkaz a nemá se Ti změnit barva jeho pozadí?
Fanta
Profil
Jo sorry jak jsi sem to nedokončil. No já nechci aby když najedu na obrázek tak aby se pozadí nezměnilo ale když najedu na textový odkaz tak aby se měnilo. Mě se při najetí na odkaz změní pozadí a vypadá trošku jak stín, že je posunuto.
Mistr
Profil
Fanta
No já nechci aby když najedu na obrázek tak aby se pozadí nezměnilo ale když najedu na textový odkaz tak aby se měnilo.
Koukám, že máš rád výrokovou matematiku. To je samá negace. Kdo se v tom pak má orientovat?

Přiznám se, že já se v tom ztrácím.
Joker
Profil
Předpokládám, že správně to má být:
Chci, aby se změna pozadí na :hover aplikovala na textový odkaz, ale ne na obrázek.
Výrokovou matematikou: (Změna pozadí nastane) <=> ((je odkaz) ^ ¬(je obrázek)) :-)

A to:
a:hover img {
background-color: příslušná barva pozadí;
}

nefunguje, nebo jak? Podle mě by to fungovat mělo.
Mistr
Profil
Joker
Výrokovou matematikou: (Změna pozadí nastane) <=> ((je odkaz) ^ &not;(je obrázek)) :-)
:-)))
Fanta
Profil
Ano chápete to správně.

nefunguje, nebo jak? Podle mě by to fungovat mělo.
Ano bohužel mi to nefunguje.
Fanta
Profil
Nejlepší asi bude když to ukážu (je to taoká ořezaná verze :
http://fantaweb.ic.cz/experiments/index.html
a CSS
http://fantaweb.ic.cz/experiments/style.css
Nevíte co stím ?
habendorf
Profil
a:hover img {
background-color: příslušná barva pozadí;
}

nefunguje, protože to co vidíš, není pozadí obrázku, ale linku. Řešení je spousta. Třeba

#reklama a:hover {background:none;}

Lépe:

#reklama a img {display:block;margin:0 auto;} (a můžeš vyházet ty brčka)
Fanta
Profil
Ano už to funguje. Všem děkuju za rady.
Fanta
Profil
No snad ještě jeden dotaz. Trošku jsem stím experimentoval a když jsem to napsal takto :
a:hover img {background: none;}
- tak to vlastně taky fungovalo ale pokud jsem měl třeba nějakej ten obrázek se zakulacenýma rohama tak tam se to pozadí změnilo. A tento zápis v podstatě znamená že pokud na jedu na odkaz ve kterém bude obrázek tak nebude mít pozadí.

Ale pokud jsem to udělal podle habendorfa tak to fungovalo ale ten zápis znamená; že pokud v identifikátoru reklama najedu na odkaz tak nebude mít pozadí.

Jaký je rozdíl mezi těmi to zápisy ?
habendorf
Profil
Jak jsem ti psal, jednou měníš pozadí obrázku a jednou linku. Pokud img není display:block, tak ten odkaz je větší než ten obrázek (obrázek si kolem sebe rezervuje nějaké místo) a proto ti vedle a pod obrázkem prosvítá pozadí. Ale pozadí linku, nikoliv obrázku. Jasné?
Fanta
Profil
No z části. Nerozumím tomu, že pokud zakážu pozadí pod obrázkem (a:hover img {background: none;}) tak se pozadí szále mění, ale pokud zakážu jak jsi psal celý odkaz tak ano. Jak bych to měl udělat kdybych třeba pod těmi obrázky ještě potřeboval nějaký tetxový odkaz, aby se to vlastně měnilo? Chci změní pozadí je obrázku ne textu.

EDIT: Jedná se mi tedy jen o IE firefox to chápe.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0