Autor Zpráva
Jamie
Profil *
Zdravim vsechny,

rad bych vedel jestli je mozne normalne otevrit urcitou domenu i pres zakaz admina. Hlasi mi to porad Access Denied a nevim co s tim. Neda se to nejak udelat pres registry? Existuje vubec nejake reseni?
Dekuji za vsechny odpovedi...
Lexter
Profil
Admin je bůh, takže se pokloň, odpros se, protože když ji bloknul, tak asi měl nějaký důvod.
Jamie
Profil *
Admin Buh urcite neni:D A nebudu se mu klanet kdyz je mladsi nez ja:) Duvod mozna mel, ale to neni dulezite. Dulezite je jestli to jde nejak obejit nebo nejak vyresit.
Lexter
Profil
Už jsem ti odpověděl.

Když k tomu máš takový přístup :/. Jak říkám, nevím jestli to jde a pokud ano, tak to rozhodně není nic, co bych tu vykládal, ale podle mě ne.
Lexter
Profil
Ale pokud ti bloknul přístup přes IP a ne všem, tak to řekni jasně a já ti řeknu že jsou anonymizéry.
Jamie
Profil *
Je to vnitrni skolni sit. Proste na zadnem PC ve skole si nemuzu zajit na chat:(
koudi
Profil
Je to vnitrni skolni sit. Proste na zadnem PC ve skole si nemuzu zajit na chat:(
:-D
Lexter
Profil
To se taky musím zasmát koudi :D. NJN tak to máš smůlu. Když ti to správce zakázal, tak asi přes login, ne? Ve škole si sehnat novej je nemožné, leda, když se do správcovný vkradš po půlnoci a založíš si novej nebo odblokuješ starej. Tož holenku, nemáš tam na chatu dělat bugr :)
Jamie
Profil *
Hm, tohle jsem potreboval vedet:) DIKY MOC!!! Jeste se na to podivam, urcite to nejak musi jit. Chci si nejak zkratit dlouhou chvili ve skole, docela me to stve no:/
Joker
Profil
Hehehe... jsem si vzpomněl na kámoše admina, se kterým jsem tuhle řešil jak nejlíp zablokovat ICQ :) Kdysi jsem byl pomalu "expert" na obcházení takových opatření a dneska tohle :)

K otázce, nějaké možnosti jsou, obvykle se k obejití toho blokování používá princip proxy, tj. že se "do cesty" postaví počítač na neblokované adrese, sloužící jako proxy:
Stanice <--> Blokující server <--> Proxy <--> Blokovaná adresa

Princip fungování je v tom, že návštěvník (stanice) se místo na blokovanou adresu připojí na proxy server, který přeposílá požadavky na tu blokovanou adresu a odpovědi přeposílá návštěvníkovi. Blokující server vidí komunikaci Stanice - Proxy místo Stanice - Blokovaná adresa. Aby to fungovalo, musí samozřejmě být Proxy na neblokované adrese.
Protiútok ze strany admina je zablokování proxy, reakce uživatele změna Proxy :)
Problém nastává teprve ve chvíli, kdy server povoluje jen nějaký úzký okruh prověřených adres. Pak je potřeba nějakým způsobem dostat Proxy na některou z povolených adres :)
Jamie
Profil *
To Joker: Diky moc za tvuj prispevek. Trochu tomu rozumim ale lze to vysvetlit nejakym laickym zpusobem?:) A jak to pouzit v praxi? Vim, ze chtit "navod" by bylo asi uz moc, ale rad bych se o tehle problematice dozvedel co nejvic.
Pokud mate nejake dalsi napady a rady, tak zde prosim zanechte sve komentare. Dekuji!
ceco99
Profil
nieco podobne skusal admin aj u nas na skole .. hned ako sme mu zmenili administatorske heslo OSPRAVEDLNIL sa nam a a odblokoval tam vsetky nepristupne stranky ...
esemeska
Profil
ceco99
=) a jak jste mu to heslo zmenili :)
ceco99
Profil
si na to 3 sposoby
1: odpojit cmos baterku co ma za nasledok resetovanie vsetkych hesiel a ucotv ..zialbohu to fungovalo iba na starych PC
2. cez nudzovy rezim vytvorit novy administratorsky ucet a cez cookies zistit heslo skutocneho admina - na toto treba mrtne stastia
3. exzistuje na to utilita ktora sa instaluje na disketu ktora sa vlozi pri bootovani windowsu ..cez tu disketu sa dostanes do korenoveho adresara kde su ulozene hesla a zresetujes administratorske heslo a nastavis tam svoje - takto sme to robili aj mi
je to o nieco zlozitejsie ako som to napisal ale s navodom sa to da zvladnut

EDIT ta disketa fungovala tak pred 2 rokmi cize vela stastia pri hladani
Jamie
Profil *
To ceco99: Diky moc, vyzkousim to:D Zni to zajimave a ne moc slozite, snad to pujde. Jeste jednou diky!
esemeska
Profil
:D muzeme na tehle diskusi zalozit rovnou novou sekci... hacking, jak vidim, moderatori by nechybeli :p
pEeLL
Profil
a by to bylo k tematu, tak hacking webovych stranek :)
quinux
Profil
ceco99
nieco podobne skusal admin aj u nas na skole
Jistě to zkoušel z nařízení ředitele.

hned ako sme mu zmenili administatorske heslo OSPRAVEDLNIL sa nam a a odblokoval tam vsetky nepristupne stranky
Tak to byl blbec, myslím, že by se to dalo klasifikovat jako poškozování školního vybavení.

Tedy jako nic proti, ten admin si za to mohl sám, že jste s ním tak zamávali. Být ředitelem té školy a přišel bych na to tak letí. ;o)
St.diablo
Profil *
hele, ted jsem se pobavil :-) jestli vam bezi na siti server v serverovne, tak se vam to bude prolamovat blbe
Hooonza
Profil *
Windows se umí dostat k internetu přímo, zkus IE/Nástroje/Možnosti internetu/Připojení/Nastavení místní sítě/NEMÍT zaškrtnuté "Použít pro síť LAN server proxy".
Jaký máte na počítačích systém? XP/NT by se tak mohly na internet dostat. V 98 je potřeba ještě další nastavení...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0