21. září bude sraz! Od 18.00 v restauraci Tradice v Praze u Anděla
Autor Zpráva
mone
Profil *
Jak mám udělat mapu stránek:
a) na normální stránce, kde je menu, patička atp.
b) na zvláštní stránce, kde budou jen odkazy mapy
?
Petra
V rámci zachování navigace na všech stránkách webu nejlépe za a).
ronnie
Podle základních pravidel přísupnosti by z každé stránky mělo být odkazováno na mapu webu.
mone
Profil *
ronnie, nepochopil si dotaz.
Wráťa
Profil *
Vít Dlouhý ji má na normální stránce http://www.vitdlouhy.cz/mapa-webu.php se vším všudy.
ronnie
mone:
...z čehož vyplývá, že by odkaz na mapu měl být v každé stránce...mapa stránky by měla vypadat stejně, jako každá jiná stránka, tedy mělo by na ní být celé menu...
mone
Profil *
to sem si taky myslel, ale co treba cteci zarizeni?? to se tam bude cist menu + mapa, na ktery je vlastne taky obsah menu... je to zbytecny.
bojars
mone: aby tu bol aj iný názor: súhlasím s tým, že by mohol byť odkaz na mapu stránok z každej stránky webu (ronnie), ale ak sa nemýlim je mapa stránok vlastne iba iným druhom menu, teda je podľa mňa zbytočné mať v jednej stránke aj menu aj mapu webu... iba ak som spojenie: "Mapa stránok" nepochopil správne.
Teda:
- patička: Môže byť;
- menu: Nemusí byť (je to duplicita);
ronnie
Řešení je prosté: pokud navštěvník vždy a bez problému najde mapu stránek, tak je to správně, jinak nesplňuješ standardy.
habendorf
bojars: To je sice úvaha rozumná, ale ne vždy správná: menu nutně nenaviguje na všechny stránky webu, ale většinou jen na stránky "první úrovně". Můj názor je stejný jako má ronnie a Petra.
bojars
habendorf: bola to len úvaha, potreboval som argumenty, myslím, že si ma presvedčil.
mone
Profil *
prosim, uz mi nerikejte, ze odkaz na mapu ma bejt na kazdy strance, na to sem se neptal, protoze to vim...
rad si poslechnu dalsi nazory na to, jestli ma bejt mapa na strance "sama", nebo "se vsim vsudy"...
ronnie
Z mapy musi byt odkazovano na vsechny ostatni stranky tak, jako v menu. Tohle se ti tady snazime rict uz vecnost. Tedy se vsim vsudy.
mone
Profil *
vzdyt ja uz to asi vecnost vim..., na to se neptam.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0