Autor Zpráva
Matesx
Profil *
Mám takový problém, udělal jsem stránky pro IE a jenom tam vali správně jak by měli! Nevíte někdo jak uzamknout frame nebo něco udělat aby se neměnil vzhled stránek při jinačim rozlišení nebo při odlišných prohlížečích? Prosím pomozte! tady to je: www.fire-stop.cz
Mistr
Profil
Matesx
udělal jsem stránky pro IE a jenom tam vali správně jak by měli!
Jak by měly? evím, ale na můj vkus neběhají ani tam, jak by měly. Ovšem zřejmě máš jiný vkus než já.
djlj
Profil
na můj vkus neběhají ani tam, jak by měly.
Souhlasím :)

Nevíte někdo jak uzamknout frame nebo něco udělat aby se neměnil vzhled stránek při jinačim rozlišení nebo při odlišných prohlížečích?
Místo procent použij pixely.
Matesx
Profil *
zeprej existuje nejake uzamknuti! znate to nekdo?
djlj
Profil
Místo procent použij pixely. (U velikostí těch rámů.)
Joker
Profil
udělal jsem stránky pro IE a jenom tam vali správně jak by měli
Tak potom jsou špatně udělané.

Nevíte někdo jak uzamknout frame nebo něco udělat aby se neměnil vzhled stránek při jinačim rozlišení nebo při odlišných prohlížečích?
Každý prohlížeč zobrazuje stránky "po svém". Proto stránky nikdy nebudou vypadat ve všech prohlížečích úplně stejně. Ale to ani není potřeba, stačí, když budou v co nejvíce prohlížečích správně fungovat a budou použitelné. Od toho máme normy pro tvorbu webových stránek. Někdy sice nejsou zrovna dokonalé, někdy to dokonce skřípe, ale lepší než nic.

A co se týká rozlišení, vzhled by se měl měnit s rozlišením. Samozřejmě tak, aby stránka byla použitelná v co největší škále rozlišení. Trvat na tom, aby nějaký prvek měl například 700 pixelů na šířku, na co? Ocení návštěvník s mobilním telefonem a rozlišením 320x240, že ten prvek má na tři šířky displeje? Ocení návštěvník s 30" LCD a rozlišením 2560x1600, že veškerý obsah stránky je na maličké ploše v pravém horním rohu?
Matesx
Profil *
Co? je nejaky tag v tom <frameset framespacing="0" border="false" frameborder="0" rows="yes
"> neco ze by se tam pridalo a uz by se nemenila velikost? nebo neco takeho! a ty pixeli to vyresi? to uz se pak s rozlišenim menit nebude a kdyz zmensim stranku? bude to porad stejne ? prosiiiim
Mistr
Profil
Matesx
Co je to za tag?
<frameset framespacing="0" border="false" frameborder="0" rows="yes">

Nemělo by tam být spíš napsáno, na jaké řádky se to má dělit, na jak veliké?
Joker
Profil
Co znamená, že to bude stejné? Úplně stejné to každopádně nebude.

Příklad: Zkuste se zajít podívat do nějaké velké prodejny elektroniky a najít tam televizi řekněme s metrovou úhlopříčkou. V hale toho obchodu, když na ní člověk kouká třeba z pěti metrů, ani nevypadá zas tak veliká. Pokud jí člověk postaví do pokoje 3x4 metry v paneláku a kouká na ní z 2,5 metru, zdá se najednou strašně obrovská. Takže, buď necháme stejnou úhlopříčku a výsledný dojem bude úplně jiný, nebo vezmeme menší úhlopříčku a výsledný dojem bude podobný... jenže zas budou různé absolutní rozměry té televize.
Podobné je to s webovou stránkou.
tiso
Profil
Matesx, Mistr tag? Nie je náhodou problém v hodnote atribútu? Pre vysvetlenie: http://tiso.wz.cz/slovnik-pojmov.php
Mistr
Profil
tiso
Ano, atributu, ale já měl na mysli to celé, co jsem tam nakopíroval, pak se tedy shodneme, že je to tag, ne? Pokud bych tam nakopíroval jen tu ztučnělou část, pak se jedná o atribut.
tiso
Profil
Mistr - to čo si nakopíroval je tag, ale v tom prípade je zle položená otázka: Co je to za tag? - tag ako taký je v poriadku, zle je len ten hodnota atribútu vo zvýraznenej časti. Dúfam že si to pochopil len ako upresnenie pojmov, niekedy ma to nesprávne vyjadrovanie tu na diskusii žerie - niekto píše o voze a má namysli kozu, len si pomýlil písmenká (pojmy).
Matesx
Profil *
dik za peknou diskuzi ale potreboval bych pomoc a vysvetleni jak to presne udelat! nevite nekdo? podivte se na stranky a reknite prosííííím!
Mistr
Profil
tiso
tag ako taký je v poriadku, zle je len ten hodnota atribútu vo zvýraznenej časti.
Myslíš, že tag je v pořádku, když má špatný atribut?

Já jsem ve svém příspěvku naprosto záměrně volil slova tag/atribut. Ovšem je pravdou, že je to spíše taková diskuze někam k dobrému moku. Navíc tím tady jen zakydáváme kolegu Matesxovi jeho téma. Takže už končím.

Matesx
Omlouvám se za nás za oba s tisem za zakydání Tvého tématu naší úvahou.
Matesx
Profil *
Takze mi nikdo neodpovi jak to mam vyresit? dik.....
Mistr
Profil
Matesx
dik
Není zač. ;-)
Mistr
Profil
Matesx
Mimochodem zkoušel jsi ty pixely?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0