Autor Zpráva
CROSSjoy
Profil
Ahoj.
Zkoušel jsem vytvořit primitivní fotogalerii, ale nejsem s ní spokojenej:

Tahle je okopčená a upravená pomocí souboru hover.hts:
galerie_1
výhody: poměrně fajn pozicování, když si představíte, že těch náhledových je více a že se fotka otevře tam, kde se zrovna nacházíte
nevýhody: ve FF se fotka otevírá o pozici níž, navíc je potřeba hlavnímu obsahovému divu nastavit pevnou výšku (větší než je potřeba, protože i poslední fotka se otevře dolů) a navíc ty fotky se neotvírají do divu, ale nad něj, takže pokud by div byl malej, fotka bude přes něj dolů - BLE
pozicování je navíc nešťastný v různých rozlišeních
není to validní kvůli funkci behavior

A tahle galerie je pomocí JSka, kód je zatím zkušební (neurovnanej) = můj první vlastní JS!!!
galerie_2
výhody: až to doladím, bude to validní
fotky se otevírají do divu, takže když u něj mám min-height a _height, nemusím se o výšku dále starat
nevýhody: fotka se stále otevírá nahoře (marginy se sice dají upravit), ale při delším seznamu náhledů, by ta galerie byla dost "user not friendly"

jedno z řešení je, udělat v té druhé galerii, kterou preferuji, overflow: auto u divu s náhledy, jenže to je řešení, který není moc elegatní, osobně bych dal přednost nějaké kotvě, aby se fotka otevřela vedle náhledu, jako u první galerie (pokud si ji prohlédnete v MSIE)

Co vy na to?
[Omlouvám se za délku příspěvku. Snad to čtenáře v půli neodradilo.]
Fred
Profil
Přečti si tohle http://icant.co.uk/articles/dyngallery/ a mrkni sem http://icant.co.uk/articles/dyngallery/gallery.html , dřív než byl napsán ten první článek jsme to tu někde řešili s Habendorfem a vzniklo z toh tohle http://xy.wz.cz/habendorf/ , má to úplně jiný zdroj, ale funkčnost je stejná.
CROSSjoy
Profil
Fred:

Díky za linky, jsou docela zajímavé, ale nezlob se, jsem v JS jako ryba na souši, což je na mém JSku znát. Nejsou tam zachycené výjimky apod., ale každopádně z těch zdrojů to nejsem s to vyčíst.
Fred
Profil
CROSSjoy Tady si to můžeš prohlídnout xy.wz.cz/cross/ a tady si to stáhni xy.wz.cz/cross/cross.zip (nechci aby ti po tom šel tady robot a e-mail v profilu nemáš) , je to kompletně okomentovaný. Potřebuješ to jenom dát do externího js a do stejné složky jako ten externí js dej ten soubor galerie.css (ten můžeš směle upravovat hned). A v tom tvém dokumentu musíš vyházet ty oncliky z těch obrázků, kterých se to týká a dodat url náhledů. Prostuduj, zkoušej, upravuj ;-)
Fred
Profil
Jo a ty thumbnaily by jsi měl zkomprimovat a zmenšit, nepotřebuješ je mít načtené, spíš to vadí tomu js, když začneš klikat na ty obrázky dřív než se to načte, proklikneš se na normální href co tam je. A sorry za tu češtinu v komentářích, toho charsetu co tam je jsem si nevšimnul.
habendorf
Profil
Fred: OT - měl bych Frede prosbičku, mám pro to své důvody (jdoucí zcela mimo tuto diskuzi): můžeš prosím tu stránku h*t*tp://xy.wz.cz/habendorf/ přejmenovat? Stačí klidně jedno písmenko přidat, ubrat... nebo třeba haben-dorf, znáš to sám. Díky :o)
Fred
Profil
habendorf
Sorry, sakra to mě nenapadlo, promiň už je to přejmenovaný na galerka, jestli chceš přesměruju to v .htaccess někam na tvoje stránky (kdyžtak mi pošli mail kam)
habendorf
Profil
Fred: Díky, na .htaccess se klidně vykašli, zas o tolik nejde :o)
CROSSjoy
Profil
CROSSjoy Tady si to můžeš prohlídnout xy.wz.cz/cross/ a tady si to stáhni xy.wz.cz/cross/cross.zip (nechci aby ti po tom šel tady robot a e-mail v profilu nemáš) , je to kompletně okomentovaný. Potřebuješ to jenom dát do externího js a do stejné složky jako ten externí js dej ten soubor galerie.css (ten můžeš směle upravovat hned). A v tom tvém dokumentu musíš vyházet ty oncliky z těch obrázků, kterých se to týká a dodat url náhledů. Prostuduj, zkoušej, upravuj ;-)


Díky za ochotu. Prostuduju to a pak se ozvu, jak dopadl výsledek.
CROSSjoy
Profil
Jo a ty thumbnaily by jsi měl zkomprimovat a zmenšit, nepotřebuješ je mít načtené, spíš to vadí tomu js, když začneš klikat na ty obrázky dřív než se to načte, proklikneš se na normální href co tam je. A sorry za tu češtinu v komentářích, toho charsetu co tam je jsem si nevšimnul.

Jo o tom vím, už jsem na ně byl upozorněnej, ale momentálně to není těžištěm mého zaměření. To až potom.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0