Autor Zpráva
jrm
Profil
Přes FTP jsem přesunul na serveru cca 40 souborů do jiného adresáře. Protože to jsou soubory "ke stažení" pro UpG firmware, mám je na stránce pro uživatele v přehledné tabulce, ve které je mimo jiné i sloupec s datem aktualizace souboru (použita PHP funkce FileMTime). Samozřejmě, že po přesunu souborů do jiného adresáře se tak "automaticky" datum aktualizace u všech souborů upravilo na aktuální "dnešní". To se mi nelíbí, proto bych chtěl, aby data aktualizací byla původní, aby z nich byla vidět časová posloupnost vzniku jednotlivých verzí FW.

Skript nejprve načte seznam souborů do pole proměnných, potom v cyklu s podmínkou seznam probírá a soubory ke stažení nabízí v oné tabulce. Proto potřebuji funkci FileMTime zachovat a nenahrazovat ji jinou, aby při přidání nového souboru do téhož adresáře vše fungovalo jako dřív.

Potřeboval bych přes FTP u těch cca 40 souborů změnit datum a čas změny souboru, bohužel prostředky, které používám to neumí (TotalCommander, FireFTP). Zjistil jsem, že to lze provést příkazem MTDM, pokud ho server podporuje. Použití příkazu MTDM mi vrací hlášení "soubor nebo adresář nenalezen", z čehož usuzuji, že příkaz není podporován.

Víte někdo jak to udělat bez obtěžování správce serveru (by mi to zkopíroval přímo na serveru)?
roberta
Profil
v PHP existuje funkcia touch

<?
$nazov_suboru = "test.dat";
$novy_datum = mktime (0,0,0,4,13,2007);
touch($nazov_suboru, $novy_datum);
?>
jrm
Profil
Díky !
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0