Autor Zpráva
fanky
Profil
Ahoj, chci se zeptat jak udělat hezké adresy? mám třeba www.firma.cz/onas.html a chtěl bych www.firma.cz/onas
jak na to? Vím, že se to dá udělat přes mod_rewrite, ale kvůli této jedné věci na jednom webu se ho učit nechci.. Co tedy zapsat do .htaccess? Prosím, polopatě, o tomto moc nevím, chtěl bych to takto udělat u všech html stránek, díky moc
Gekon
Profil
RewriteEngine on

RewriteRule ^slozka/index.html slozka/ [L]


Nejsem si jistý, snad by to ale mělo fungovat.
fanky
Profil
Gekon

těchto pravidel RewriteRule ^slozka/index.html slozka/ [L] musím tedy napsat stejně, jako je html stránek? a ještě otázka, co znamená [L] ?
jonge
Profil
RewriteRule ^(.+)$ /$1.html [L,QSA]
fanky
Profil
je pak nutno prepsat relativni odkazy v html kódu na absolutni?
fanky
Profil
tak mi to nějak nefunguje
http://charon.hkfree.org/pitrysek/mod_rewrite/index.html potřebuju u všech stránek odstranit html, do .htaccess jsem napsal tohle:

RewriteRule ^(.+)$ /$1.html [L,QSA]

ale nefunguje to :-( ten .htaccess jsem nahrál do stejné složky
jonge
Profil
fanky
Jaktože? Asi nechápeš jak mod_rewrite funguje, odkazy si musíš převést do krásné podoby sám.
http://charon.hkfree.org/pitrysek/mod_rewrite/index
Funguje nebo ne? Funguje... jen převeď ty odkazy
YoSarin
Profil
fanky
mám třeba www.firma.cz/onas.html a chtěl bych www.firma.cz/onas
A jaký rozdíl (co se cool uri týká) je v tomhle konkrétním případě? Pokud jde o statický web, tak mod rewrite je dosti silně netřeba... (to není jako jít s dělem na komára - je to spíš jako atomovka na blechu).
fanky
Profil
YoSarin
vypadá to hezky :-) jinak z pohledu SEO a jiných prakticky žádný
apredsa
Profil
Potreboval by som poradit s mod_rewrite...

Potreboval by som previest url

www.nieco.sk/obrazok-(tu moze byt viacslovny nazov suboru, slova oddelenymi pomlckou)-cislo.html

Skusal som to takto
RewriteEngine on
RewriteRule ^obrazok-(.*)-(.*)-.html$ /akvarely-sk.php?st=katalog&rozdelenie1=$2 [QSA]

Problem je s prvou zatvorkou pretoze tam moze byt napr.: meno-suboru-s-kolkokolvek-pomlckami
druha zatvorka je cislo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0