Autor Zpráva
Kaifman
Profil
Ahoj,
Lidi prosím Vás nevíte někdo jak přiřadim jednomu prvku v poli dva indexy najednou. Dám příklad

mám pole $a = array (0=>"neco",1=>"dalsineco",atd)
no a ja potřebuju prvku 0 jeste přiřadit stringovej index například "nula"=>"neco" abych se mohl odkazovat na oba dva indexy. Koukám do manuálů asi hodinu a nikde to nevidim, přitom to určitě musí jít protože třeba fetch_array vraci podobny pole s dvojityma indexama. De to udělat tak že bych to přidal jako další prvek ale pak mi bude count házet dvakrát tolik prvku což ji mi k ničemu. Předm dík moc
Anonymní
Profil *
napadá mne tohle, ale nevím jestli je to funkční a správně... vyskoušej:

$a[$i]=array(0=>"neco",1=>"dalsineco",atd) ;

nebo
$a[$i,0]="neco" ;
$a[$i,1]="neco jineho" ;

teda pokud jsi měl na mysli vícerozměrné pole...
krteczek
Kaifman
Profil
nee vicerozmerove pole jsem na mysli nemel myslel pole kde budes moct na jeden prvek odkazovat indexem ciselnym i stringovym např $a[0] se bude rovnat $a["neco"] a v poli $a bude pouze jeden prvek na kterej budes moct odkazat i nulou i "neco"...... tak jak to pole vraci treba fetch_array ....tam taky muzez na prvek pole odkazet cislem nebo nebo "stringem"
Lemur
Profil *
Mám pocit, že fetch_array() tohle dělat může, protože tu proměnou si udělá sám a je to interní funkce. Jinak je možné přistupovat k poli zároveň přes numerické a asociativní indexy, ale pokud se použijí asociativní,tak numerické odpovídají pořadí vložení a kontrola nad nimy je dost omezená.
Já osobně podobné věci řeším dalším polem, které přeloží čílso na asociativní index.
rydval
Profil *
a jak mam dostat ty stránky do webzdarma
Anonymní
Profil *
no ja sem zjistil ze to cislovani podle poradi vlozeni se nejak nedeje mam 4.3.10 a proste mi to nahlasi spatnej ukazetel na prvek pole :-( jinak bych se neptal ... v knize sem nasel to same
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0