Autor Zpráva
zero0x
Profil
mame nasledovny .htaccess:


RewriteEngine on

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^([a-zA-Z0-9]+)/([a-zA-Z0-9]+)/([a-zA-Z0-9]+)/([a-zA-Z0-9]+)[/]?$ ./index.php?a=$1&b=$2&c=$3&d=$4 [L]
RewriteRule ^([a-zA-Z0-9]+)/([a-zA-Z0-9]+)/([a-zA-Z0-9]+)[/]?$ ./index.php?a=$1&b=$2&c=$3 [L]
RewriteRule ^([a-zA-Z0-9]+)/([a-zA-Z0-9]+)[/]?$ ./index.php?a=$1&b=$2 [L]
RewriteRule ^([a-zA-Z0-9]+)[/]?$ ./index.php?a=$1 [L]


teda /ahoj/ako/sa/mas sa prepise na index.php?a=ahoj&b=ako&c=sa&d=mas

problem je v tom, ze parametre z get nam zmiznu.

potrebujem tieto parametre. ako to upravit?
zero0x
Profil
dobre, takze ako si to predstavujem

v url adrese bude dalsia cast, ktora tam nemusi byt, a bude ju oddelovat ? - otaznik. ak tam ta cast bude, tak sa vsetko co je za otaznikom pripoji na koniec.. skusal som kadeco, ale nic nefungovalo :(
zero0x
Profil
j'a été trouvé de solution

takze co som urobil: snazil som sa vytvorit na koniec regularny vyraz, ktory by zachytil vsetko co je za otaznikom. Nijak sa mi to nedarilo, tak som skusil na koniec dat jednoducho (.*) - a nic. tak som vytvoril nove pravidlo, ktore mi posunulo vsetko na neexistujucu stranku, aby som sa dozvedel, co sa vlastne posiela. na moje prekvapenie, ziadne get parametre.

takze prisiel na rad google, [url=www.hmm.sk/ducup.hmm]hned prva stranka[/url] vratila odpoved.

parametre su ulozene v specialnej premennej %{QUERY_STRING}, ktoru staci pripojit na koniec prepisovanej url.

to je vsetko!

tu je terajsi .htaccess


RewriteEngine on

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^([a-zA-Z0-9]+)/([a-zA-Z0-9]+)/([a-zA-Z0-9]+)/([a-zA-Z0-9]+)[/]?(?tes t=1)?$ ./index.php?a=$1&b=$2&c=$3&d=$4&%{QUERY_STRING} [L]
RewriteRule ^([a-zA-Z0-9]+)/([a-zA-Z0-9]+)/([a-zA-Z0-9]+)[/]?$ ./index.php?a=$1&b=$2&c=$3&%{QUERY_STRING} [L]
RewriteRule ^([a-zA-Z0-9]+)/([a-zA-Z0-9]+)[/]?$ ./index.php?a=$1&b=$2&%{QUERY_STRING} [L]
RewriteRule ^([a-zA-Z0-9]+)[/]?$ ./index.php?a=$1&%{QUERY_STRING} [L]
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0