Autor Zpráva
Vladosik
Profil
Zdravim. Muj dotaz se tyka spravne semantiky...

Kdyz mam na webu hlavicku, v ktere je napsan nazev firmy v nadpisu H1, neni pak spravne mit na strance dalsi H1 nadpis, napriklad takto nazyvat sekce "Webdeign" atd, a tudiz bych jim mel dat maximalne H2. Ovsem to uz nema takovy vliv na vyhledavace.

Co je tedy lepsi? Mit nazev firmy, ktery je na kazde strance treba jen v DIVu ci SPANu a "schovat" si H1 pro nazvy sekce, clanku... Nebo mit nazev v H1 a dale uz pouzivat pouze H2 a nizsi?

Jak rikam, jde mi o to, aby ten web byl z hlediska semantiky co nejspravnejsi. Samo o sobe je semanticky H1 "pouze" nadpis prvni urovne. Jak se to spravne zapisuje?
Miloš
Profil
Nevím jak SEO, ale pro titulkový nadpis webu používám konstrukce <p id="logo"> (nesémantický div je imho zbytečný), zatímco <h1> si nechávám pro nadpis konkrétní stránky.
Marek Prokop
Profil
Z dob, kdy jsem ještě uměl HTML, si vzpomínám, že pro vyznačování vztahů mezi dokumenty jsou určeny značky LINK a A. Naopak si nevzpomínám, že by tento účel měla/mohla plnit značka H1.
Fnesveda
Profil
Z dob, kdy jsem ještě neuměl HTML, si vzpomínám, že mě hrozně štvalo špatné stupňování nadpisů.
Momentálně H1 vůbec nepoužívám a radši použiju DIV nebo SPAN.
Miloš
Profil
Fnesveda
Momentálně H1 vůbec nepoužívám a radši použiju DIV nebo SPAN.
Což je, odpusť, prasárna. Říká ti něco slovo sémantika?
Joker
Profil
Vladosik
Na tenhle problém panuje víc názorů. Někdo se řídí tím, že na každé stránce je jenom jeden nadpis H1, jiný zase, že jich může být víc.

Osobně bych asi dal jako H1 nadpis stránky a záhlaví stránky bych umístil jen do nějakého kontejneru (např. <div>).
Krom toho, z pohledu SEO, na vyhledání názvu firmy ten web nejspíš bude první tak jako tak, pokud teda ten název není nějaké obvyklé slovo či slovní spojení, takže by stálo za to spíš optimalizovat na jiné texty, než název firmy.

Fnesveda
Momentálně H1 vůbec nepoužívám a radši použiju DIV nebo SPAN.
Ano, přesně takhle se to nemá dělat :-)
DJ Miky
Profil
A byla by moc velká prasárna dát název webu třeba do H2 a název konkrétní stránky do H1, tedy nedodržet stupňovitou strukturu nadpisů?
Vladosik
Profil
Dekuji vsem za nazory.

Nepouzivat vubec H1 je podle me opravdu blbost.

Jak jsem psal, jde mi hlavne o tu semantiku. V soucasnosti mam v hlavicce jeste slogan, ktery je v DIVu, nad nim jest vladne nazev v H1 a najednou jsem si uvedomil, ze pak uz neni spravne mit na strance vice H1, pokud by to melo byt "ciste"...

Kamarad mi rikal, at nazev dam do H1 a dalsi veci na strance uz jako H2 a nize. Me se to ale nezda a tak jsem chtel slyset jeste par nazoru.

Udelam to tedy tak, ze nazev firmy pujde do dalsiho DIVu ci SPANu a H1 vyuziji pro obsah stranky.
Dero
Profil
A byla by moc velká prasárna dát název webu třeba do H2 a název konkrétní stránky do H1, tedy nedodržet stupňovitou strukturu nadpisů?

Ze sémantického hlediska to je hrubá chyba. Z logického hlediska to je nonsens, stránka přece takovou strukturu nemá.
Vladosik
Profil
A byla by moc velká prasárna dát název webu třeba do H2 a název konkrétní stránky do H1, tedy nedodržet stupňovitou strukturu nadpisů?

No na to jsem se chtel taky jeste zeptat, ale nevim zas k cemu by mi to pomohlo a kdyz se nad tim zamyslim, je to z hlediska semantiky urcite spatne...
Miloš
Profil
Vladosik
nazev firmy pujde do dalsiho DIVu ci SPANu
Nechci se vnucovat, ale co máš proti <p>odstavci</p>?
Vladosik
Profil
Nechci se vnucovat, ale co máš proti <p>odstavci</p>?

Vubec nic, jen se mi lepe pise DIV a SPAN nez jen pismeno P...:-)) Ve vysledku bude skutecne nazev firmy v <p>...

Co vy ze me nedostanete:-D
Fnesveda
Profil
Miloš, Joker
Což je, odpusť, prasárna. Říká ti něco slovo sémantika? Ne. Ale fakt.
Ano, přesně takhle se to nemá dělat :-)A já toužím být něčím odlišný;-)
Miloš
Profil
Fnesveda
A já toužím být něčím odlišný;-)
Tak se zkus odlišit od dobytků s předivovaným a zaspanovaným kódem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0