Autor Zpráva
Flip
Ahoj chci se zeptat, jak mám udělat border u obrázku, který je odkazem, aby při :hover měnil barvu... pokoušel jsem se o to... ale vznikly jen nějaké paskvily... jakoby další rámeček pod obrázkem... jde to nějak? nebo to musim obalit do nějakého spanu nebo divu :/ ?
dík za pomoc ;)
Railbot
Například

a:hover img {border: 1px solid #000}
Vladosik
Railbot
To ale nefunguje v IE...
Railbot
Vladosik
Funguje.
Casero
Pro IE je potřeba:
Je potřeba nadefinovat "čistý" a:hover.

Např:

a:hover { visibility: visible; }

Napsal Dero.
Vladosik
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=7&topic=47 132
Railbot
Casero
Nadefinován mám normální (color, text-decoration...) a:hover, takto "čistý" nikoliv a funguje.
Railbot
metodu .htc soubotru bych nepoužíval, je to zbytečný soubor navíc (request) a navíc je to pomalé. Když už, tak rovnou klasický javascript pokud by někdo musel mít lautr jó zbytečně složité řešení.
Casero
Railbot
Mně to nefungovalo a řešení, co napsal Dero, mi pomohlo. V IE 6.
Railbot
Viz. tento příklad
Dero
Railbot: Lepší je nějaká vlastnost, která aktivuje u prvku vlastnost hasLayout, proto používám visibility. Třeba color zafunguje zdánlivě taky, ale jen do chvíle, kdy budeš chtít při hoveru měnit i šířku borderu.

To, co jsi napsal ve svém prvním příspěvku, v quirku nefunguje, pokud nemáš definované nějaké vlastnosti pro a:hover (bez dalšího kontextu). O to šlo.
Vladosik
Me to take bez toho v IE 6 nefunguje... V IE 7 uz to mozna jde, ale v nizsich ne.
Railbot
Casero
Ono totiž stačí a:hover deklarovat jakkoli, zkrátka nějak. Třeba jen color nebo visibility: visible, to už je jedno.
venca163
Railbot
myslím, že čistý hover je:
a:hover {
// cokoliv
}

takže klidně visibility, color atd.
Railbot
Ten příklad funguje v IE 6, IE 7 tady nemám :)
Railbot
venca163
Já jsem čistý pochopil jako bez žádných vlastností, ale je to tak. Stačí v něm mít cokoli. To asi bylo myšleno.
Dero
Ono totiž stačí a:hover deklarovat jakkoli, zkrátka nějak. Třeba jen color nebo visibility: visible, to už je jedno.

Railbote, to je fakt nesmysl. Sice stačí napsat a:hover { dsfjkgdjsfkg }, ale zkus si zároveň změnit i tloušťku ohraničení a uvidíš, že se pleteš. Stejně jako venca163. Záleží na tom, kterou vlastnost použiješ.
Vladosik
Ano ten priklad funguje, bylo to jeste k tomu predeslemu...
Railbot
Dero
Dotaz padl na změnu barvy a to funguje. To zase takový nesmysl nebude.
Dero
Dotaz padl na změnu barvy a to funguje. To zase takový nesmysl nebude.

Sláva empirii, ale faktem je, že Explorer rámeček vykreslí úplně jinak, pokud tam bude color: red než když tam bude visibility: visible. Jako uživatel vidíš sice ten samý výsledek (souhlasím), ale vnitřní mechanismus je úplně jiný. Nehledě na kouzla, kterých bys byl svědkem při hraní si s metrikami inline prvků v takovémto odkazu.
venca163
zkus si zároveň změnit i tloušťku ohraničení a uvidíš, že se pleteš.
zkusil jsem si zároveň změnit i tloušťku ohraničení a zjistli jsem, že jsem se pletl...díky za info=)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.