Autor Zpráva
Dalaj-Lama
Profil *
Udělá-li mi provider zabezpečené stránky, které zatím chodí normálně bez SSL, změní se něco? Bude je možné volat normálně HTTP a budou chodit dál (samozřejmě bez šifrovanýho přenosu)?
Jde mi o to zda mám už mít připravenou verzi pro HTTPS a hned ji tam vrznout (což se mi nelíbí) nebo si v tom prostoru můžu dál postupně vyvíjet a opravovat stávající stránky ? Bohužel, nemám s tím(SSL) zkušenosti.
Další věc - musí být odkazy v .ASP typu server.transfer(page.asp) volány také s HTTPS nebo stačí jeli tak volána pouze mateřská .asp?
thingwath
Profil
SSL má smysl, když se v tom přenáší nějaké citlivé informace, třeba hesla nebo něco takového, co by nemělo jít zachytit. Používat SSL pro úplně normální stránky, kde takové informace nejsou, to není dobrá věc. Je to hloupost.
thingwath
Profil
Jinak, v praxi se to řeší tak, že se webový server krom svého obvyklého portu 80 uchytí i na portu 443 (doufám, teď přesně nevím), kde obsluhuje pomocí HTTPS. Z toho plyne, že není problém použít obé. Tam kde je to třeba dáš https:// a tam kde ne necháš http://. Takže odpověď na otázku z prvního odstavce je ano, půjde to.
Dalaj-Lama
Profil *
Díky, ověřil jsem i z jiných zdrojů. Při přenosu hesel přes wi-fi jsem se hrůzou v noci budil - na co je SSL samozřejmě vím.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0