Autor Zpráva
CROSSjoy
Profil
Ahoj.
Nevíte někdo, jak validním způsobem zakázat scrollbary? Mám na mysli u nějakého divu, kterému je dána min-height a fce overflow: auto?

Vím, že pro IE jde nastavit _height a u mozilly zakázat scrollbary, ale oba způsoby jsou nevalidní.

Už jste to někdy někdo řešil?
Petra
Profil
No tak overflow:auto je povolení scrollbarů, tak místo toho tam musí přijít overflow:hidden.
CROSSjoy
Profil
Jenže pak se nezobrazí obsah. :-(
CROSSjoy
Profil
Tady to je totiž asi slepá ulička, kterou by snad mohlo vyřešit novější CSS.
Ideální pro zobrazení mého obsahového divu je:
_height: 27em; /* pro MSIE - nevalidní */
min-height: 27em; /* pro standardní prohlížeče */

_height se dá nahradit funkcí overflow: auto, ale u ní je potřeba zakázat scrollbary, což dnes validní cestou asi nejde. Ještě jsem vyzkoušel jeden postup, kterej fungoval u MSIE, ale musely se scrollbary zakázat pro Mozillu, což bylo taky nevalidní, ale na tenhle postup už si nevzpomínám.

[změněno:] už jsem si vzpomněl na to zakázání scrollů u FF. overflow: -moz-scrollbars-none;
Beztak je to ale nevalidní.
Petra
Profil
Aha. No to nevím, jak to vyřešit jinak, _height mi přijde na tohle úplně ideální, co na tom, že to není validní :-)
CROSSjoy
Profil
No, mě na validitě záleží, protože je to jedno z kritérií pro odevzdání projektu k jednomu předmětu.
Navíc funkce stále stejně rozměrných stránek (popř. delších, je-li to třeba, mi přijde fajn). Bohužel můj layout si tuhle funkci žádá, aby to bylo hezký.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0