Autor Zpráva
SakyLand
Profil *
Dobrý den.
Kompletně jsme předělali web z php na xhtml. Nastal nám ovšem problém, že vyhledávače mají pořád zaindexované původní stránky index.php, contact.php, atd... . Potřebovali bychom přesměrovat tyto stránky na nové index.html. Nejpravděpodobnější je asi provést to s pomocí .htaccess a kódem 301 (moved permanently tuším). Při vytvoření a uploadu tohoto souboru se ovšem při pokusu o přístup na index.php zobrazí 404.
.htaccess má toto:
# presmerovani
RewriteEngine on
RewriteRule (.*).php /index.html [R=301]

Poradí prosím někdo jak má správně soubor vypadat, případně jak jinak přesměrovat všechny php stránky z rootu (v adresářích se vyskytují) na index.html?
Díky za radu.
Davex
Profil
Lepší by bylo přesměrovávat přimo na kořen webu, asi nějak takto

RewriteEngine on
RewriteRule ^.*\.php$ http://www.example.com/ [R=301]

Ještě lepší by bylo, přesměrovávat ze starých URL na odpovídající nové umístění.

RewriteEngine on
RewriteRule ^index\.php$ http://www.example.com/ [R=301]
RewriteRule ^contact\.php$ http://www.example.com/contact.html [R=301]
SakyLand
Profil *
Diky. No jestli to dobře chápu, tak toto vlepit do poznámkového bloku, uložit jako .htacces a uploadnout na web? Tak to se právě neděje nic....
Buď mám chybu někde ve formátování .htaccess, nebo je chyba jinde.. Toto jsem provedl a když zkusím přistoupit třeba na affiliates.php, tak se zobrazí 404.. :( Jsem lama. Jak to mám přesně udělat? díky :)
Davex
Profil
Je na hostingu povolený .htaccess a mod_rewrite? Je soubor .htaccess umístěn v rootu webu? Pokud je povoleno, musí chodit následující:

RewriteEngine on

RewriteRule .* http://www.google.com/ [R=301]
SakyLand
Profil *
Taky taky nefunguje.. Mam hosting na savana.cz. je to klasicky placeny hosting, tak mysilm, ze by to melo fungovat, ale zkusim projit napovedu.. Je kdyztak jeste nejaka jina moznost jak to provest hromadne, nebo musim vytvorit zpatky tech 40 php souboru a do hlavicky kazdeho pridat presmerovani? To se mi moc nechce :(. Diky za kazdy tip :)
Davex
Profil
Cituji z hostingu: HTACCESS a Mod_rewrite - povolení na základě žádosti emailem, poté již máte možnost samostatně měnit svůj htaccess
SakyLand
Profil *
UPS -). Tak to jsem ještě nenašel.. Tím se to vysvětluje :) už jim píšu. Díky moc za pomoc. Ušetřilo mi to spoustu práce :).Dikec :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0