Autor Zpráva
BlackMartin
Dá se vážně Ubuntu objednat přes internet kompletně zdarma ? Našel jsem tento odkaz http://www.ubuntu.cz/poslat-cd-zdarma a než si to objednám tak se chci zeptat jestli to je opravdu na 100% free ...... děkuju
Acci
Ano, je.
BlackMartin
Děkuju ..... jo a nebude vadit když si objednám Ubuntu, Edubuntu,Kubuntu odkaždého 1 CD ??
bukaj
BlackMartin
vadit by to snad nemělo
BlackMartin
Děkuju moc za odpovědi .......
Petr Tichý
Ono ani snad moc menší počet nejde objednat. Já si také objednal myslím 2 nebo 4. Oni budou rádi, že o to máš zájem. Mají trošku bohatšího sponzora ;o)
BlackMartin
A dá se objednat i něco jiného nežli Ubuntu a ty jeho odnože ? Např.: SUSE, Mandriva, .....atd. ?? Samozřejmě free .....
Acci
O ničem takovém nevím
BlackMartin
Škoda ..... a je nějaký rozdíl mezi Ubuntu, Edubuntu,Kubuntu ??
Petr Tichý
V grafikých prostředích.

Ubuntu => Gnome.
Kubundu => KDE.
Edubuntu je distribuce pro školy. Doma je řekl bych nepoužitelná.

Ještě existuje Xubuntu, která vlastní prostředí XFCE - velmi jednoduchá odnož Gnome.
bukaj
Ubuntu má ja výchozí prostředí Gnome, Kubuntu má KDE a Edubuntu má Gnome a je určeno pro studijní účely (do škol atd.). Jiné rozdíly mě nenapadají
*edit: edubuntu má i KDE
TomAsQo
viac informacii pre zaciatocnikov na ubuntu.kayle.sk :)
Jan Rippl
A dá se objednat i něco jiného nežli Ubuntu a ty jeho odnože ? Např.: SUSE, Mandriva, .....atd. ?? Samozřejmě free .....
No Ubuntu odnože má, ale SUSE ani Mandirva to nebudou. To jsou zcela odlišné distribuce Linuxu.

Ubuntu vychází z Gnome. Gnome je samostatná distribuce a zároveň je to i název pracovního prostředí v Ubuntu a mnoha dalších distribucí, které Gnome používají.

Mezi odnože patří:
Kubuntu (prac. prostředí KDE)
Edubuntu
XUbuntu

Doporučuji navštívit www.linux.cz .
BlackMartin
Nevíte prosím za jak dlouho to cca. dojde ? Děkuju
Gekon
BlackMartin
Objednával jsem si 5CD Ubuntu 6.0.6 LTS a přišlo to asi za týden.

PS: Dostaneš k tomu spoustu parádních nálepek:)
Petr Tichý
Gekon
Vážně? Neobjednával si si to někde z čech? Mě to přišlo tak za měsíc a půl.
Gekon
Petr Tichý
Myslím, že odesílatel byl z Amsterdamu. Je to tak půl roku zpátky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.