21. září bude sraz! Od 18.00 v restauraci Tradice v Praze u Anděla
Autor Zpráva
HajekJirka
Zdravím,

nevíte prosím někdo jak jednouduše ověřit zda existuje uživatelské jméno pouhým kliknutím na odkaz a nebo automaticky?

Něco jak je tomu na seznamu, centrumu, atlasu, atp. při registraci e-mailu.

Jde mi o to udělat to přímo ve formuláři, abych nemusel otevírat novou stránku a ověřovat to na ní.

Mnohokrát děkuji za odpověď.
WanTo
AJAX?
habendorf
Jedině AJAX.
HajekJirka
Hmm, tak jdu studovat AJAX!

Děkuji za radu.

Pokud by někdo náhodou měl přímo ten script a chtěl se o něj podělit, tak mu budu velice vděčný, ale i tak děkuji.
habendorf
Takhle, to ověření samozřejmě budeš dělat na serveru. AJAXem s ním budeš jen komunikovat (odešleš požadavek, zpracuješ odpověď).
esemeska
Jedině AJAX.

Šlo by to i samotným JS, prostá kontrola formuláře, kdy se při nesplnění podmínky zobrazí prvek s upozorňovacím textem, který byl předtím neviditelný...
habendorf
esemeska: To přece nejde. Musí to ověřit na serveru proti databázi uživatelů...
Petr Tichý
Pokud by to stačilo řešit nějakým pravidlem nebo regulérním výrazem, tak stačí JS, ale z věty:
- ověřit zda existuje uživatelské jméno -
vyplívá, že se to bude kontrolovat zřejmě proti databázi. Takže Ajax.

Jen mě něco napadlo. Kdyby uživatelů nebylo třeba tisíc ale jenom např. do jednoho sta, šlo by aby při každé nové registraci skript vygeneroval nový JS skript, který by v sobě obsahoval pravidla (jména) pro kontrolu? Asi je to moc komplikované, ale je to proveditelné?
esemeska
habendorf
Aha, já si to špatně přečetl, myslel jsem, že jde o kontrolu vyplnění formuláře... ani neumim číst, to je strašný :D
Aleš Janda
> vygeneroval nový JS skript, který by v sobě obsahoval pravidla (jména) pro kontrolu?

Bezpečnostní (a obchodní) díra, nikdo nemusí mít seznam tvých uživatelů! To už spíš jejich hashe, ale ty jsou poměrně dlouhé, takže je to dost dat.
Petr Tichý
Aleš Janda
Aj to je fakt. Když jde o seznam uživatelů (nebo jiná neveřejná data), tak rozhodně nepoužitelné.
HajekJirka
Petr Tichý
Kdyby uživatelů nebylo třeba tisíc ale jenom např. do jednoho sta, šlo by aby při každé nové registraci skript vygeneroval nový JS skript, který by v sobě obsahoval pravidla (jména) pro kontrolu?

Tak to je dobrý nápad, ale proč ne třeba 1000 uživatelů? Kvůli rychlosti?

Aleš Janda
To už spíš jejich hashe, ale ty jsou poměrně dlouhé, takže je to dost dat.

Ale než se naučím (jestli někdy) jak tu udělat přes AJAX, tak ty HASHe jsou docela dobrou volbou. :-)
Petr Tichý
HajekJirka
Ano, ale dobrý nápad to není. Jak upozornil Aleš Janda tak by nebylo dobré, aby každá sekretářka, která otevře zdrojový kód toho skriptu, tam objevila seznam zaměstnanců/uživatelů.

Leda tedy ty hashe, ale když se ptáte na 1000 uživatelů a ještě hashování, tak bych si myslím, že by opravdu byly problémy s rychlostí.

Toto už nemůžu posoudit. Spíše někomu zaplatit za těch pár řádků u klienta a pár na serveru.
Aleš Janda
> Ale než se naučím (jestli někdy) jak tu udělat přes AJAX, tak ty HASHe jsou docela dobrou volbou. :-)

Nejsou. Jednak JavaScript sám od sebe neumí hashování, jednak hash má tak 32 nebo 40 bajtů. Vynásob to počtem uživatelů, to je docela dost.
A jednak nikdo nemusí vědět ani počet tvých uživatelů.

Nauč se AJAX, jsou to vlastně asi 3 řádky kódu.
HajekJirka
Spíše někomu zaplatit za těch pár řádků u klienta a pár na serveru.
Dobrá volba. Asi nad tím budu uvažovat.

Nauč se AJAX, jsou to vlastně asi 3 řádky kódu.
Ještě lepší volba.

Děkuji vám všem za rady a přeji krásný zbytek dne.
Pilgrim
Ale prd AJAX, mam to same na mem serveru presne podle toho co potrebujes a popisujes. Mam to pomoci PHP a to dost primitivni zpusobem. Pokud chces tak mi napis na icq 225856459 a pomuzu ti.
Aleš Janda
Pilgrim
Když jsi tak chytrej, tak to napiš sem :-) Zajímalo by mě, jak jen pomocí PHP, které je vykonáváno na serveru, interaktivně zjistíš existenci nicku, který je zadáván v klientovi ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0