Autor Zpráva
JxK
Profil *
Neví někdo, proč se mi mezi hlavním obsahem a sloupcema dělá asi 4px mezírka? Je vidět jen v IE a v opeře tam neni. Je chyba asi už v CSS, ale nevim opravdu kde. Poradíte mi někdo.

Jo a prosím zdrbněte všechno co je tam špatně, je to moje první práce, tak tam toho bude asi dost. A je to zatí velice hrubá stavba. Jde mi jen o napozicování, aby to bylo co nejkorektnejší.

Děkuji za názory a rady...

www.jipeg.cz/test/index.php
www.jipeg.cz/test/style_all.css


Jan Kopřiva
habendorf
Profil
Uff, v tom se nedá vyznat.
Na začátku ti chybí tag <html>.

Najednou skoro na konci stránky máš:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">

<html>
<head>
<title>Untitled</title>
<LINK rel="stylesheet" type="text/css" href="styl_all.css">
<META http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
</head>

<body>

Nemluvím ani o špecích typu <font color="#FFFFFF" style="font-weight: bold; font-size: 13px;">Aktuality</font>.

Někdy docela obdivuju prohlížeče, co všechno dokážou nějak vykreslit.

Zkus na začátek css dát * {margin:0; padding:0}, třeba to zabere. Víc neporadím, protože v tom kódu se nedá zorientovat.
JxK
Profil *
Dík moc, no ona to byla opravdu zmatena vec, vecer jsem to dodelal a neslo mi dostat se na FTP abych to uploudowal, a tak si mel tu čest podivat se na tu hruzu, '!!!

No a s tim <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN"> uprostred, to bylo špatně, protože to bralo stranku skriptem v php, a ja tu stranku mel ulozenou se vsim všudy jako html....no jo jsem zmatkař...

Moc ti dík za pecku do hlavy, potřebuju to !!

JxK
JxK
Profil *
Koukni tam teďka !
Problem s tema prouhama v IE se tim * {margin:0; padding:0} nevyřešil, jemon se cela stranka hodila nahoru doleva. Jestli jsi to myslel takhle.
habendorf
Profil
* {margin:0; padding:0} nevyřešil, jemon se cela stranka hodila nahoru doleva

To je jasný, to je vedlejší efekt. Kdyby to bývalo pomohlo, tak bychom ji pak zase odsadili. Zkusím na to mrknout...
habendorf
Profil
Hm, tak je to jasný. U prostředního divu ti chybí float:left. Pak budeš asi muset trochu zahýbat s rozměry. Vzhledem k tomu, že máš pevnou šířku stránky, tak můžeš dát float:left klidně i pravému sloupci, bude se ti to snáz dolaďovat.
JxK
Profil *
hele dík moc, vopravdu dík
JxK
Profil *
hele dík moc, vopravdu dík
JxK
Profil *
hele dík moc, vopravdu dík
habendorf
Profil
OK, OK :o)
JxK
Profil *
hele dík moc, vopravdu dík
JxK
Profil *
Koukni se tam tedka az budes mit cas a naladu....v exploreru me tam opet stve lista zobrazujici pod obsahem (oranzova - což je barva divu column), ale nevim proc se tam dela, musim zapremejslet...

Dik za rady, konecne jsem s tim tak trochu spokojenej !
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0