Autor Zpráva
koule
Profil *
potřebuju zjistit, jak udělat něco takového jako je na seznam.cz-zobrazování tv programu(co je právě vysíláno). Dá se to ňák udělat? Případně napište ňákej link, tutoriál, nebo pokud se najde profík at to zkusí napsat. Moc diky za odpověď.
TFSi
Profil *
koule:
"pokud se najde profík at to zkusí napsat"
a máš dost peněz? Zadarmo ani kuře nehrabe

"jak udělat něco takového jako je na seznam.cz-zobrazování tv programu"
načíst si z nějakého serveru TV program a vypsat to, co potřebuješ, nevidím na tom nic moc složitého

"(co je právě vysíláno)"
date();


"Dá se to ňák udělat?"
Ňák se to udělat dá.
koule
Profil *
Píšu to sem, protože v php skoro vůbec neumím. A v googlu sem nic moc nenašel. Prosim ostatní profíky jestli neví, kde by se takovíto script dal stáhnout. Nebo tutoriál. Dik
TFSi
Profil
Hm ... takže když s tím moc neumíš, takový prasopříklad (už vidím, že mě za to někdo zdupe ;):
1) potřebuješ TV program, pokud možno v co nejjednodušším formátu. Strejda Gůgl pomohl: http://tv.mipo.us/rss.xml
2) načteš tento XML soubor do proměnné => třeba file_get_contents();
3) seš amatér, zeptej se strejdy Gůgla na nějaký skript, který umí vycucnout potřebná data z XML (já to nepoužívám, tudíž o ničem nevím [ale v PEARu by něco být mohlo]), pokud nic šikovného nenajdeš, najdi si v PHP manuálu funkce pro práci s řetězci, hlavně for, while, explode, striptags ...
4a) pokud použiješ nějaký externí skript tak data jenom šikovně naformátuješ a pošleš k uživateli
4b) pomocí výše zmíněných fcí ořežeš načtená data jen na to, co potřebuješ, naformátuješ a pošleš k uživateli.

Btw, pokud projevíš trochu snahy, tak to musíš zvládnout i bez ostatních profíků (ještě že jsem amatér ;)
koule
Profil *
tak ted si mi zamotal hlavu. myslíte že neni ke staženní už hotovej script? php a já???

Tak sorry že sem se ptal---
TFSi
Profil
"ak sorry že sem se ptal---"
Proč sorry? Zeptal ses a já se ti tady snažím naznačit, že na internetu nemůže být ke stažení skript na každou blbost, kterou si člověk usmyslí.

Pokud se o to tedy nehodláš ani pokusit, tak si hold budeš muset podat inzerát, aby ti to někdo napsal. Já mám své práce dost, takže ti to sepisovat nebudu.
koule
Profil *
už nikdo nevíte o nějakém způsobu. Prosím poradte. Hledam a hledam, ale nic sem nenašel.
djlj
Profil
koule
Rozparsuj to XML.
MzM
Profil
co na stránkách té televize, u které chceš zobrazovat právě vysílaný program, nemají tam "toto umístěte na své www, ať víte, co vysíláme"?
Případně vydolovat informace z jejich stránek (www.televize.cz/právě-vysíláme) z toho vezmeš text v divu s id="teď". (to je příklad!)
...
nebo poraď návštěvníkovi ať si koupí noviny ;-) ... ne, to je vtip.

Napadlo mě, jestli není někde na netu přístupný teletext, jako že asi jo. Z toho by se informace dostávaly asi nejlíp.

P.S. nečumte na telku, jdětě raději ven. Když už ne sportovat, tak aspoň na pivo. Jsou tam lidi. Lidi jsou většinou lepší jak obrazovka.
koule
Profil *
všichni sem píšete jak je to jednodůchý, ale nikdo to neumí. nikde nic takovýho k sehnání neni
Petr Tichý
Profil
koule
To si snad děláš srandu, ne?
Dero
Profil
všichni sem píšete jak je to jednodůchý, ale nikdo to neumí. nikde nic takovýho k sehnání neni

Pokud neumíš hledat pomocí Google a neumíš PHP, tak se do takového projektu nepouštěj. Tuhle radu myslím ve vší vážnosti.
TFSi
Profil
koule

všichni sem píšete jak je to jednodůchý, ale nikdo to neumí. nikde nic takovýho k sehnání neni
Dovolím si tě poopravit. Všichni píšeme, že je to jednoduchý, protože to jednoduchý je. To, že se nikomu nechce nacpat ti to až pod rypák hned neznamená, že to nikdo neumí.

Jak říkám. Tohle zvládnou i začátečnicí v PHP, takže pokud to opravdu chceš, tak se hold budeš muset snažit sám (život není peříčko) a nebo si budeš muset zaplatit někoho, kdo ti to napíše.

MzM no, spíš než hledat teletext a z něj to potom cucat bude možná šikovnější natáhnout si to XML-ko, které jsem vygůglil a z něj to potom celkem jednoduše vytáhnout. Tenhle soubor je, jak jsem koukal celkem jednoduché, takže by stačil nějaký regulár na rozebrání <item> -> <title> -> </title> -> </item> a bylo by hotovo.
koule
Profil *
ješte jesli se může zeptat- nevíte kde se dá sehnat script na předpověď počasí.?
TFSi
Profil
kde se dá sehnat script na předpověď počasí ... to je pořád jedno a to samý: skript na každou kravinu, kterou si vymyslíš nemůže existovat. To by mohly za chvíli být například i skripty na dloubání v nose.

Ono se tohle fórum taky jmenuje Jak něco udělat? a ne kde něco sehnat.
MzM
Profil
TFSi, no jo, já jsem se na to hned nedíval, ono to má příponu us, tak jsem myslel, že je to cizí tv. Tohle bude skutečně úplně nejjednodušší. Na XML jsou prostředky, neřkuli přímo na RSS.... Takže koule, trocha snahy a máš to, ne?
mas
Profil *
Koule, napiš mi na icq 223-769-126
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0