Autor Zpráva
fanky
Profil
Ahoj, potrebuji nakreslit kvalitní logo v Adobe Photoshopu, velikost zhruba 15x15 cm. V logu má být nápis Hradec Králové. Logo se má dát zmenšit na velikost 15x15 mm. Potřebuji prosím poradit, jaké mam nastavit rozlišení...? Když nastavím příliš velké, datová velikost obráku je v řádech GB a navíc mi klekne mi počítač, při běžném je pak nápis Hradec Králové nečitelný. Poraďte prosím, díky moc
Vladosik
Profil
Když nastavím příliš velké, datová velikost obráku je v řádech GB a navíc mi klekne mi počítač
Co to nastavujes za rozliseni??
fanky
Profil
asi 100 pixelu na cm :-)

ja vím, je to moc, max myslim jde 9999px/cm

ale jde mi o to, které je tak akorát, aby i pri velikosti 15x15mm byl čitelný text Hradec Králové
Vladosik
Profil
A proc to nevyzkousis, ty neumis cist??:-) Jinak jeste jsem nevidel, aby tak maly logo meli pri tomhle nastaveni nekolik Giga...
fanky
Profil
Vladosik
nechce se mi u toho zkusenim skejsnout na cely odpoledne, proto se ptam, jestli nekdo nezna nejake optimalni rozliseni, jestli s tim nema zkusenost
Peca
Profil
Optimální je nepoužívat rastrovou grafiku, ale vektorovou. Pak si to můžeš zvětšovat, jak chceš.
fanky
Profil
jeste bych se rad zeptal, jake rozliseni musim nastavit, aby pri zadani rozmeru dokumentu v centimetrech mel skutecne tyto rozmery?

pardon, spletl jsem si pixely a cm ;-)
v tom případě ale nechápu, proč jsou při tvorbě webu pixely udávány jako jednotka absolutní, když tomu tak ve skutečnosti není...?
jen proto, že je IE neumí měnit?
DJ Miky
Profil
v tom případě ale nechápu, proč jsou při tvorbě webu pixely udávány jako jednotka absolutní, když tomu tak ve skutečnosti není...?
jen proto, že je IE neumí měnit?


Když zadáš, že písmo má mít velikost 12 px, tak bude mít 12 px (téměř) vždy, nezávisle na nastavení uživatele (teď nemám na mysli možnost zvětšování).

Kdybys zadal velikost písma 90 %, zobrazí se to v každém prohlížečí a každému uživateli jinak, v závislosti na nastavení uživatele.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0