« 1 2 »
Autor Zpráva
vaik
Profil *
Zdravim všechny.
Můžete mi poradit.
Chtěl bych si sám napsat knihu návštěv. Nechci kopírovat zdrojový kódy z jinech stránek(z blueboardu.cz), ale chci si to napsat sám.
Jestli někdo víte, prosím poraďte.
dík
Marty
Profil
Stačí přes textový soubor nebo chceš s databází (tam je to o něco těžší)?
vaik
Profil *
Chtěl bych tam tři formuláře(jméno, email a text zprávy), pod tim aby se zobrazovali již zaslané příspěvky( u nich bych chtěl jméno odesilatele a datum odesílání)
Pokud by to teda šlo
Hanz
Profil
vaik
To jo, ale Marty chce vědet zda chcete ty získané data ukládat do databáze či di textového souboru.
vaik
Profil *
do texťáku
ronnie
Profil
Do databáze:)
Pokud můžeš využívat databázi, tak bych raději použil ji. Otevírají se ti tak nové možnosti, např. vyhledávání příspěvků podle autora ap.
vaik
Profil *
OK. jak myslíte. Jenom bych rád věděl jak na to
meca
Profil
... jen jsem teďka nák odbočil na http://www.jaknaweb.com/scripty=php=knihy.php ... a tam jich pár je... např ;)
ronnie
Profil
http://interval.cz/serial.asp?serial=30
vaik
Profil *
TAk sem to zkusil udělt podle návodu na http://interval.cz/serial.asp?serial=30, ale dělaj mi potíže ty podmínky pro vypisování údajů.
Taky by mě zajímalo jestli bude fungovat kniha návštěv prostě jen tak na disku?
ronnie
Profil
Na disku bude funguvat, alespoň mně funguje bez problémů.
O jaké potíže se jedná?
ronnie
Profil
BTW máš alepsoň představu, jak ta kniha vypadá? Odkaz na ukázku totiž nefunguje...:/
vaik
Profil *
JOJO , názvy a políčka pro text už tam mam. Nejradši bych ty podmínky ze začátku nepsal. Když pak píšu tagy pro formátování a posílání přspěvků do book.dat, tak se mi ty tagy vypíšou do stránky a nevim jak je přinutit, aby s nezobrazovali ty tagy, ale příspěvky.
Určitě sem někde udělal chybu ale nevim kde(asi desetkrát sem to kontroloval, fakt nevim)
vaik
Profil *
Mam prostě soubor diskuze.html , styl.css, kde se formátuje styl v diskuzi a book.dat, kam by se měli zapisovat příspěvky.
bojars
Profil
vaik: máš nainštalovaný Apache?
vaik
Profil *
apache? Čoto je?
bojars
Profil
vaik: server na spúšťanie PHP na compe (PHP interpreter?). Skús zadať do toho horného okienka na vyhľadávanie vo fóre: "PHP na domácom kompe", alebo zagoogliť.

Sú aj kompletné inštalácie s MySQL, ja som mal PHP Triad, ale nedávno tu niekto dal typ na XAMP, ten je fakt jednoduchší a lepší pre začiatočníkov...
Martin Kuželka
Profil
Apache je webový server, který ti s nainstalovaným php umožní spustit php skripty, které budeš na tu knihu potřebovat.
bojars
Profil
Martin Kuželka: 14 sekúnd :-)
Martin Kuželka
Profil
Jsem šnek :-(
FantomX1
Profil
bojars: XAMP? Co to je? Ja stale pouzivam PHP Triad a zdal sa mi byt jednoduchy. Ale stale rad pristup na jednoduchsie riesenie. Je aj taky dokonaly a ma vsetky funkcie?
bojars
Profil
FantomX1, toto je z readme pre XAMP:
ApacheFriends XAMPP (basic package) version 1.4.12
+ Apache 2.0.53
+ MySQL 4.1.9
+ PHP 5.0.3 + PHP 4.3.10 + PEAR
+ eAccelerator 0.9.2a
+ PHP-Switch win32 1.0 (von Apachefriends, man nehme die "php-witch.bat")
+ XAMPP Control Version 1.0
+ XAMPP Security 1.0
+ SQLite 2.8.15
+ OpenSSL 0.9.7e
+ PHPMyAdmin 2.6.1
+ ADODB 4.60
+ Mercury Mail Transport System for Win32 and NetWare Systems v4.01a
+ FileZilla FTP Server 0.9.4e
+ Webalizer 2.01-10
+ Zend Optimizer 2.5.7

* System Requirements:

+ 64 MB RAM (recommended)
+ 115 MB free Fixed Disk
+ Windows 98, ME, XP Home
+ Windows NT, 2000, XP Professional (Recommended)

má to jednoduchú inštaláciu, a spúšťací/ ukončovací panel pre aplikácie. Jediný problémik je, že treba zrušiť defaultný jazyk pre apache (ja som dal pred ten riadok"#").
vaik
Profil *
Tak sem stáhnul XAMPP 1.4.12
mam ho normálně nainstalovat a co bude pak?
bojars
Profil
mam ho normálně nainstalovat a co bude pak?

- Áno, nainštaluj.

- tú knihu návštev si ulož do adresára:
C:\apachefriends\xampp\htdocs\kniha

Ako: "index.php" (nezabudni tam dať aj ten súbor "book.dat" a súbor so štýlom...)

- spusti si cez ovládací panel Apache tlačidlom "Start".

- otvor si prehliadač,

- do adresného riadku napíš: http://localhost/kniha/


... potom by si už mal vidieť, čo sa Ti podarilo stvoriť...

:-)

Bude Ti to zle zobrazovať diakritiku, ale na serveri, Tvojom Webe, Ti to bude fungovať podľa nastaveného kódovania stránky, je to v nastavení Apache pre XAMP... pozriem sa, kde som rušil defaultné kódovanie, ak ma niekto z fóra nepredbehne, zatiaľ sprav, čo som napísal vyššie.

:-)
vaik
Profil *
uf, kniha funguje, dík
vaik
Profil *
Ještě ale jeden háček. Tagy, co sem psal do kniha php se mi ukazujou v knize taky. Jak to udělat, aby v knize návštěv byly jen příspěvky ???
Marty
Profil
Pokud jsem to pochopil správně, tak stačí obalit vstupní proměnou (tedy do které ukládáš text ze vstupu) do funkce: htmlspecialchars()
vaik
Profil *
Co?
bojars
Profil
Tagy, co sem psal do kniha php se mi ukazujou v knize taky

nerozumiem tomu...
Marty
Profil
No vidím, že jsem problém asi neodhadnul správně, můžeš to rozepsat nebo hodit na web?
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0