Autor Zpráva
saio
Profil *
Čaute,

chci si na stránce udělat jen za pomocí CSS stylů klikací záložky. Žádný Java skript a podobně... Stránky jsou jakoby encyklopedií, takže co záložka, to jedno písmeno... Měly by být umístěny v záhlaví a řazeny horizontálně vedle sebe. Zoušel jsem to vytvořit pomocí seznamu bez zalamování, ale připadá mi, že každé políčko má minimální velikost odkazu (i když to chci ještě zmenšit), a proto se mi všechny záložky nevejdou na jeden řádek. Navíc jsou mezi jednotlivými odkazy podezřele velké mezery, které asi pomocí margin neoddělám, že (aspoň jsem zkoušel a nic)? A další věc - rád bych měl v odkazech jednotlivá písmena vycentrovaná uprostřed záložek, ale to asi díky klasickému "a href..." neudělám, že? Nebo bude lepší si písmena vytvořit jako obrázek do odkazu...?
Klidně vysvětlím detailněji, pokud někdo zareaguje a nebude něčemu rozumnět...

PS: pro kritiky: zkoušel jsem prolízt diskuzní fóra, jakpsatweb.cz i googlil, ale nikde nic. Pokud na něco narazíte, klidně hoďte link, budu jen rád!
Railbot
Profil
Vše, co jsi popsal, jde udělat bez větších problémů a žádné voloviny typu obrázek jako písmeno k tomu rčitě nepotřebuješ.

http://css.interval.cz/menu/
saio
Profil *
2 Railbot: ok, zkusím pročíst, snad tam najdu, co hledám....

Pro ostatní - klidně hažte další linky! :)
roberta
Profil
saio
hoď sem odkaz na tvoje stránky a napíš, čo sa ti nepozdáva
saio
Profil *
stránky ještě nevisí, zatím si s tím jen hraju. Jel jsem nakonec podle tohohle návodu:
http://css.maxdesign.com.au/listamatic/horizontal23.htm

Jenže můj problém je tenhle - potřeboval bych, aby se mi záložky (tzn. jednotlivá písmena abecedy - mám jich 28) zarovnaly "justify" (neberte to do slova, prostě po celé šířce)... Na konci ale vždycky zbude malá mezera (anebo se kvůli rozměrům 2-3 záložky zalomí na další řádek), které se neumím zbavit. Šířka toho divu je 750px...
Plaváček
Profil
saio

No, když víš, kolik písmen bude na řádku, pak udělej šířku stránky 756px a každé písmeno bude plovoucí prvek seznamu s pevnou šířkou 27px (28x27=756px).

Třeba.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0