Autor Zpráva
Norguad
Profil *
Ahoj,
mám tento problém. Mám www, kde je dohromady asi 25 stran vkládaných do iframu.
Jediná součást je galerie, kde se design webu částečně změní, aby tam ta galerie pasovala, všechna tlačítka však zůstanou na původním místě.

Mám ovšem problém, jak nastavit link těch tlačítek, aby se mi vrátili na index.html a zároveň se v iframu úkazala požadovaná stránka podle kliknutí.

Např. mám tlačítka: o mě, o autě, o motorce a fotogalerie.
O mě, o autě, o motorce jde na indexu vždy do iframu.
Fotogalerie je zvlášť, ale tlačítka stejná. Takže když kliknu na galerie, tak se načte místo index.html gallery.html.

A můj problém je v tom, že když ten na gallery.html kliknu na o motorce, tak aby se mi opět objevil index.html a zároveň se rovnou do iframu načetl o_motorce.html target:iframe.

Nevíte někdo, jak na to???

Děkuji moc za odpovědi!!!
PP
Profil *
Norguard Nepochopil som.
Norguad
Profil *
Mám index.html, kde jsož indexu vnořené iframy: home.html, about_us.html, about_me.html atd.

Poté mám gallery.html, která má mírně odlišný design než index.html, ale tlačítka jsou stejná...
A já bych potřeboval, aby když v galerii někdo klikne na např. o mě, aby se mu neukázal index.html s defaultním home.html v iframu, ale about_me.html v iframu...:-)
djlj
Profil
Norguad
< a href="about_me.html" target="ram">O mně</a>.
Norguad
Profil *
Jenže to tak jednoduše bohužel nejde, nebotˇ to se mi otevře pouze to about_me.html v novém okně, popř. ve starém (to už je jedno) bez designu index.html....:-/
Lexter
Profil
Norguad

Meleš nesmysly :) Pokud to zapíšeš jak ti poradil djlj, tak to musí fungovat. Nepřepisuj atribut target. Prostě iframu přiřaď name="neco" a do atributu target zapiš: target="neco".
Norguad
Profil *
Nejdříve se prostě musí otevřít index.html a poté následně v něm about_me.html target="ram"...
Lexter
Profil
Norguad

Ne, to je nesmysl. Prostě index bude stát a měnit se bude jen obsah v rámu.
tiso
Profil
djlj, Lexter - takto to nepôjde a Norguad má pravdu, pochopil som to tak že galerie je súbor s definíciou rozloženia rámov ako index.
Riešením by bolo pre každý odkaz definovať nový index s prednastavenou tou stránkou na ktorú klikneš, čo ako je jasné riešenie nie je. Samotný problém je v tom že tá stránka je odlišná, čím popiera zmysel rámov.
Druhá možnosť je mať v súbore galerie len odkaz na index, miesto ostatných tlačítok.
Tretia je zbaviť sa rámov...
Norguad
Profil *
to tiso: budu to muset graficky předělat a udělám to tak, jak jsi napsal, že v podstatě tlačítka stránky nahradím různým kategoriemi galerie a nechám odkaz pouze na index...

Doufal jsem, že to nějak prostě půjde řešit jinak, ale co se dá dělat...

Děkuji všem!!!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0