Autor Zpráva
zaxa
Profil
Ahoj, potřebuju s něčím poradit.
Potřebuju aby se mi na stránkách otevřela fotka- v novém okně, ale aby to okno bylo 800x600.
Pročítala jsem jak to udělat - vím už že to jde jen přes javaskript (window.open) ale ať to zkouším, jak to zkouším, nevím kam ten skript mám vložit.
Mám fotku v originál velikosti (800x600)a z ní mám ve front page udělanou automatickou miniaturu. Potřebuju aby mi po kliknutí na tu miniaturu vyskočilo nové - menší okno s fotkou v original velikosti. Teď to mám takhle :

<a href="milir/original/milir_priprava_1.JPG" target="_blank",
<img border="2" src="milir/miniatury/milir_priprava_1_small.JPG" xthumbnail-orig-image="milir/original/milir_priprava_1.JPG" width="100" height="75"></a></p>

To otevře nové okno, ale obrázek v něm je 800x600 a zbytek okna je bílý, což vypadá hodně blbě. Nechci dávat ten obrázek větší, aby ti co mají malé rozlišení nemuseli fotku rolovat. Ale to prázdné místo mě štve. Kdyby se otevřelo nové okno jenom kolem obrázku bylo by to daleko hezčí.
Můžete mi někdo poradit kam s tim skriptem, a jak by měl v mém případě vypadat?
Díky
dredie
Profil
zaxa - tady mas pospsane jak na popup a javu - http://www.javascriptkit.com/javatutors/window1.shtml , primo to, na co se ptas, je pak v druhe casti linku ( http://www.javascriptkit.com/javatutors/window2.shtml )

trosku OT - delat miniaturu z fotky 800*600 je zverstvo, co kdyz se na tu fotku nechci podivat? Musim i tak stahnout celou fotku, ze ktere se udela miniatura. Lepsi je udelat dva obrazky, jeden maly pro nahled a pak v maximalni kvalite pro prohlednuti.

d.
zaxa
Profil
dredie
díky za radu, takže by to mohlo vypadat nějak takhle?

<form>
<input type="adresa zmenšeniny" value="Click here to see">
onclick="window.open('adresa velkého obrázku', 'win1','width=800,height=600,status')"
</form>

jen nevím co napsat jako "value" - tam by měl být text odkazu - a já tam text nemám, potřebuju aby to spustila ta zmenšenina - mám value prostě vynechat, nebo tam dát znova adresu toho malého obrázku?
a vlastně ani nemám button - bude to takhle fungovat i na té zmenšenině?
a co znamená to win1?
a jestli je to takhle správně - je jedno kam to celé vložím? nebo tomusí být tam kde je ta zmenšenina (tlačítko)
díky
PS: s tou zmenšeninou - právě že nemusíš stáhnout velkou fotku(800x600). Otevřeš stránky, načtou se maličké náhledy(100x75) a velká fotka se ti stahne až teprve když klikneš na tu zmenšeninu - a tím dáš samozřejmě zřetelně najevo, že se na ni chceš opravdu podívat :-)
dredie
Profil
zaxa - no uprimne receno se v tom az tak nevyznam, jenom jsem to hodil do googlu a neco mi to naslo, nicmene jsem se na to pak mrknul a da to udelat takhle:

<span onclick="window.open('page2.htm', 'win1','width=600,height=500,status')">blabla</span>

ten zbytek cos psala vys se tyka toho tlacitka a formulare, takze klidne vynechej. Co znamena win1 orpavdu nevim.

- akorat se tam nezobrazuje pacicka, takze je urcite lepsi zpusob (uz vidim jak me tu za tohle html masteri vykosti :). Jinak co se tyce miniatur, ja jsem to prave pochopil tak, ze to zmensujes az v html, tak jak to mas je to samozrejme dobre :)

D.
Poloma Peter
Profil
4dredie - win1 znamená či sa má načítať stránka do toho istého okna alebo sa má otvoriť iné napr. win2.
zaxa
Profil
dredie - já myslím, že nevykostí :-) moc díky, vypadá to dobře - myslím, že tam jsou všechny parametry co potřebuju, ale já pořád nevím kam to mám vložit. Tak jak to mám napsaný teď, tak tam mám dva řádky kódu, které se týkají toho "tlačítka" a té veliké fotky - a já nevím jestli ten skript napsat místo celého toho kódu, nebo ještě k tomu původnímu jako další řádek....
A pořád si myslím, že ten tvůj skript je vázaný na nějaký textový odkaz "blabla" - ale já tam nechci mít vůbec žádný text.
A nebo je to script pro tu zmenšeninu- jako třeba ve flashi - že se ten příkaz jako zadává přímo té malé fotičce?
Jak tak koukám, ideální bude když vám to ukážu - tady - je adresa. Jsou tam vložené ty miniatury, a v tuhle chvíli mají jenom target blank. Ptřebuju aby to fungovalo přesně stejně - jen to mizerné okno aby bylo menší :-) Je tam i mapa - která je veliká, tam mi to vyhovuje tak jak to je.
Moc moc prosím, mohl byste mi někdo zkusit poslat přímo upravený ten kus zdrojáku - stačí pro 1-2 fotky - zbytek už si dodělám. Jen potřebuju pochopit ten systém.
Dělám html více méně metodou pokus-omyl, a tyhle skripty jsou už na mě trochu složitější. Takže pokud tady plácám nějaké nesmysly - prosím zkušenější programátory o shovívavost :-)
Díky
Poloma Peter
Profil
skus to takto :


<img src="obrazokmini.jpg" onclick="window.open('obrazok.html', 'win1','width=407,height=557,status')">


kde stránka obrazok.html bude mať ako pozadie ten tvoj zväčený obrázok <body background="obrazok">
zaxa
Profil
Poloma Peter - díky díky díky - funguje to bezvadně.
Jen ještě pro zajímavost - není to tak důležité - jak by se pak dalo udělat to, aby se po kliknutí kamkoliv na to nové okno samo zavřelo? Viděla jsem to na hodně stránkách.
Děkuju ještě jednou mockrát všem za snahu mi pomoct :-)
Poloma Peter
Profil
Zaxa - nz, aby sa to zavrelo? hmm, no tak to by zaujímalo aj mňa =) Ale teraz sa mi tomu nechce venovať. Keď na niečo prídeš, daj sem vedieť. =)
Trejpa
Profil
zaxa
jak by se pak dalo udělat to, aby se po kliknutí kamkoliv na to nové okno samo zavřelo?

Pomocí funkce window.close(), řešil bych to třeba i takto:

<body style="background: url('obrazek.jpg') no-repeat center top;" onclick="window.close();"></body>

(nebo vynechat "center top", pokud to chceš k levému hornímu okraji). To zavírání mi nefunguje jen v Opeře, ale to bych neřešil, zavírací křížek na okně najde každý.


Nejpřístupnější metodou otevírání nového okna s fotografií se jeví toto:
<a href="vyskakovaci_okno.html" target="_blank" onclick="window.open('vyskakovaci_okno.html','nazev_okna','width=830,h eight=610,resizable'); return false;"><img src="miniatura.jpg" alt="miniatura obrázku"></a>
A do souboru vyskakovaci_okno.html dát kód, co jsem popsal výše. Takto to funguje i bez JavaScriptu. Return false tam ruší funkci odkazu, pokud otevření JavaScriptem funguje. Nech tam o pár pixelů více pro záhlaví a okraje okna. Ten status je tam zbytečný, užitečnější je resizable. Další možností je směřovat to místo na vyskakovaci_stranka.html přímo na obrázek, ale v něm pochopitelně nelze použít tu metodu zavírání na kliknutí.

http://www.jakpsatweb.cz/javascript/window.open.html
PP
Profil *
4trejpa , dik funguje super!!!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0