Autor Zpráva
Danny28
Profil
Zdravim, please, nevite nekdo jak zakazat HORIZONTALNI scrollovani? hledal jsem ale vsude je jen zakaz scrollovani -kompletně..
Jo jedna se o iframe.. (objevuje se mi tam horizontalni scrollbar presto ze tam dam treba jen 1 pismeno na kazdy radek.. )
Diky za rady..
DJ Miky
Profil
Ne, zakázat jen jedno scrollování nejde.

Když tam máš jen 1 písmeno na řádek, tak tam budeš mít nějaký element, který bude širší než ten iframe. Najdeš ho třeba skrýváním části kódu. Když na něj přijdeš, tak ho udělej užší a máš po problémech...
Danny28
Profil
To je prave divne.. uz jsem to zkoušel, ale ikdyž smažu kompletně stranku, a začnu opravdu jen jedno pismeno na radek, tak mi to udela taky (šířka rolování toho scrollbaru je jakoby stejně dlouhá jako ten samotný scrollbar -vertikální -takže o co se zmenší ta stránka kvuli vertikálnímu scrollbaru, o to se stranka rozšíří díky tomu horizontálnímu scrollbaru) -vysvetluju asi trochu zmateně :))
No kdyby mel nekdo nejaky napad, sem s nim.. ;)
joejoe
Profil *
http://www.jakpsatweb.cz/css/css-orez.html#overflow

overflow: -moz-scrollbars-horizontal;
overflow: -moz-scrollbars-vertical;
overflow: -moz-scrollbars-none;
U.
Profil *
neřeš to pomocí vypnutí scrollbaru, ale předělej layout, máš tam někde nějakou chybu, jinak to možný neni. Když ho zakážeš, jak se pak člověk dostane do boku stránky, když bude mít malý rozlišení nebo zmenšený okno.
Danny28
Profil
2Joejoe: juchuu, dik!, to je ono, uz to docela funguje.. :)
2U.:s tim overflowem je to myslim rozumny rešení, když bude mit nekdo zmenšeny okno, ten iframe bude stejne porad velky jak na zacatku-nezmensi se, takze by to nemel byt problem...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0