Autor Zpráva
Filip Hrbáč
Profil
Ahoj, poraďte mi prosím, proč se mi v IE a Firefoxu zobrazuje vrstva pokaždé jinde. Když ji dám v macromedia dreamweaver na místo, kde ji chci mít, tak je jinde v IE a jinde ve Firefoxu. Jak to mám sladit? Prosím napište na mrf@seznam.cz Dík Filip
DJ Miky
Profil
Vrstva? Nastavuješ správně z-index?
Filip Hrbáč
Profil
z-index mám 1, ale ten by na to snad vliv mít neměl, ne?
TFSi
Profil
A odkaz na stránku kde se to projevuje by byl?
Filip Hrbáč
Profil
http://www.fotografie.prodejce.cz/a/tyden.htm

druhý až asi osmý obrázek, víc jsem zatím nedodělal...
dwi
Profil
Bohužel z uvedeného příkladu nechápu oč jde, nicméně snad by mohl pomoci příklad z praxe. Pokud nastavuji u jednotlivých prvků relativní pozicování, tak konkrétně IE6 vždy později zapsaný element řadí (asi) automaticky do vyšší "vrstvy" (z-index +1). Proto - když je třeba - nastavuji elementům z-index ručně a doberu se vždy skvělého výsledku. Snad vám tento poznatek pomůže vyřešit i váš problém.
Filip Hrbáč
Profil
Zkusím to vyjádřit ještě jinak. Když tu stránku otevřete ve Firefoxu a v IE, tak vrstva, která se objeví po najetí na obrázek se zobrazuje v každém prohlížeči jinak. Je jiná velikost i jiné umístění. S tím bych potřeboval poradit, jak to mám eliminovat a sladit tak, aby to bylo v obou stejně.
dwi
Profil
Už asi chápu. V tomto případě bych asi využil "matrjoška hack" - vnější box relativně pozicovaný vůči fotografii a s pevně definovanou šířkou, vnitřní box s rozumným odsazením. Tímto se Váš problém vyřeší. Otázkou je, jakou roli (rozměr a pozice) v tomto případě bude hrát imho zbytečný (a kdovíjak odladěný) JavaScript, který zabezpečuje zobrazení popisu fotografie.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0