Autor Zpráva
Reene
Profil *
kde mám chybu, tedy jak přesvědčím Firefox aby odkaz na soubor .pdf otevřel v novém okně nebo podobně jako .xls připraví ke stažení ( tabulka, Otevřít pomocí Excel / Stáhnout / )

Cíl: _parent, _blank

pořád se to chová jako _parent, soubor .pdf se otevře v tom samém celém okně


v IE7 to funguje
Reene
Profil *
tady tedy prosím i kod

<p><strong><a href="download/vdp04-2007.pdf" target="_blank">Všeobecné dodací podmínky</a></strong><a href="download/vdp04-2007.pdf"><img src="images/icon_pdf.gif" width="16" height="16" border="0" alt="*.pdf"></a>PDF 440kB</p>
Reene
Profil *
tady na stránkách jsem nenašel nic povzbudivého :-((

"Stažení souboru neovlivníte

U některých souborů se objevuje dialog "otevřít nebo uložit". Jestli se to objeví nebo ne závisí plně na nastavení asociací a prohlížeče v počítači uživatele a v HTML se to nedá nijak ovlivnit. Pokud chcete, aby se uživateli objevila výzva "otevřít nebo uložit", není skoro žádná možnost, jak to spolehlivě zařídit. Asi nejjistější je zabalit odkazované soubory od zip archivu, ten má většina lidí nastavený na stahování. Nebo k odkazu napsat: "klikněte pravým tlačítkem a dejte 'uložit cíl jako'".

(Profesionálové to řeší tak, že nastavují v konfiguraci serverů pro určitý typ souboru jiný mime-type nebo použijí hlavičku Content-disposition: attachment.)"

změnila se nějak situace?? najdu stránky ze kterých soubor .pdf stáhnu na základě toho okna, ale z mých stránek prd

co jsou "nastavení asociací" když já použiji stejný PC stejný prohlížeč a dvě stránky s odkazy na stažení .pdf a někde se dialog"otevřít nebo uložit" objeví a jinde ne
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0