Autor Zpráva
mone
Profil *
Kam patří uvozovky?
Možnosti:
1)
<em>&quot;slovo&quot;</em>

2)
&quot;<em>slovo</em>&quot;

Díky.
Marty
Profil
No vzhledem k tomu, že em je strukturální tag, a chceme co nejvíce zvýraznit dané slovo, tak bych zvolil tu druhou variantu. Myslím ale, že v tom nebude příliš markantní rozdíl.
mone
Profil *
Já si to taky myslim, ale nevim, tak se ptam. ;-)
Rozdíl nastane, poku třeba to <em> bude mít v CSS nastaveno třeba podtržení...
Petra
Profil
Ono je to trochu "jak kdy" :-)
Uvozovky ke zvýrazňovanému textu patří.
Nicméně české uvozovky se nepíšou &quot;slovo&quot; ale &bdquo;slovo&ldquo;

<em> mít podtržení nastavené nebude, protože to by bylo taky špatně :-)
ronnie
Profil
Mno s uvozovkami je to těžké...pokud vím, tak by text měl být umístěn v elementu q (pro menší citace). S tim jsou spojeny mnohé problémy, které ještě nebyly vyřešeny (generovany obsah v css).

Z typografického hlediska by mělo být správné první řešení.
Yuhů
Profil
> Z typografického hlediska by mělo být správné první řešení.

no, já nevím. Neznám oblast typografie, ve které by byl větší hokej. Opravdu je to jak kdy.

Copak tohle, ale vezměte si údajně správné psaní uvozovek na konci věty, když tam má být ještě "tečka." Mrkněte na to. To mi přijde jako mnohem větší porušení sémantiky, než si vůbec umím představit. V raném novověku, kdy typografie vznikala, ještě patrně o sémantice nic netušili.
ronnie
Profil
Yuhů: myslím si to na základě jednoho článku od Pixyho. Např. píšu obyčejnou větu, když chci vložit čárku a slovo přední zdůraznit (např. pomocí strong), měla by být ztmavená i ta čárka za slovem. Příjde mi to trochu divné, ale je to tak. Z toho jsem odvodil svůj předchozí příspěvek. Je ale možné, že u uvozovek je to jinak:/
mone
Profil *
Nemyslel jsem jen uvozovky pro citace. Myslel jsem jakékoli "uvozené" slovo slovo.

pro Petru: Já píšu uvozvky quot;, nevím proč... ;-) To podtržení bylo jen příklad, ale proč by to mělo být špatně?

pro Yuhůůa: Pokud je zvýrazněno jedno slovo, pak tam tečka ani jiná interpunkce nepatří - můj názor.

pro ronnieho: Chci přece zvýraznit jednu frázi, ne část věty. (Neobratně řečeno.)

Prosil bych další názory, protože tohle je věc názoru. ;-)
Yuhů
Profil
ano, je to věc názoru, ale je to také věcí situace. Dokud nebudeme mít živý příklad z praxe, tak jenom teroretizujeme.

Když třeba píšu nějakou helpku, tak občas zvýrazňuji i s uvozovkami, pokud ty uvozovky ke slovu přímo patří. Příklad:

hodnotu proměnné nastavte na <var>"init"</var>


Jinak v běžném textu velmi zřídka zvýrazňuji nějaké slovo, které zároveň obaluju uvozovkami. IMHO jsou uvozovky vlastně svým způsobem zvýraznění (takové středověký tag <cite>), takže si nepamatuji na žádný příklad, kdy jsem zvýrazňoval uvozovkované slovo.
Honza Hučín
Profil
Dostal jsem zde v práci pokyn, kde se mj. praví, že ke zvýrazněnému textu se má zvýraznit i následující interpunkční znaménko. Tj. to, co říká Pixy. Tudíž si myslím, že na tom asi něco bude, když to tvrdí další nezávislý zdroj.
O uvozovkách se tu přímo nepíše nic, ale domnívám se, že to z toho logicky plyne. Takže doporučuji zvýraznit i uvozovky.
mone
Profil *
pro Yuhůa: presne ten typ prikladu (o hodnote) je mym problemem (jednim z mych).
OK. Ocením ještě další názory.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0