Autor Zpráva
kemen
Profil *
Zdravim,
potreboval bych vlastne spis dve odpovedi, prvni jednoducha (snad) otazka:

-Jak udelat celej div vcetne blokovejch prvku v nem (h1) validni? Ono mi to s obalenim bloku do odkazu, kterej ma nastaveno display:block funguje (FF i ten IE), ale neni to validni. Jak to zvalidnit, jde li to?

-Bonusova otazka (bonus proto, ze je slozitejsi a ja se problemu zbavil, takze nemam ani stranku na ukazku). Proc IE nekdy nad odkazem jako blokovym prvkem neukaze tvarem kurzoru mysi, ze je to odkaz, ale odkaz presto funguje? Co s tim? Proc k tomu IE nekdy meni (podivnym stylem) druh pisma v tom bloku a co s tim?

Diky moc za pripadne odpovedi.
Dero
Profil
1) Vlož odkaz do bloku a nastav mu display: block; roztáhne se.

2) Neukáže, pokud je třeba přikryt absolutně pozicovaným prvkem. Řešením je cursor: hand pro překrývající prvek.
Stinky
Profil
cursor: pointer
Dero
Profil
Stinky: Pleteš se.
kemen
Profil *
Diky moc panove,
prikaz na kurzor vyresil problem s mysi vyresil. Jen jak dat validne blok do odkazu (tez bloku) jsem nezjistil, no udelal jsem to nakonec bez vnorenych bloku (ale i tak by me to zajimalo).
kemen
Profil *
A k vasi diskuzi o pripone u kurzoru - precetl jsem si http://www.jakpsatweb.cz/css/cursor.html ale stejne bych si netipl:).
kemen
Profil *
A k vasi diskuzi o pripone u kurzoru - precetl jsem si http://www.jakpsatweb.cz/css/cursor.html ale stejne bych si netipl:).
Railbot
Profil
Nejlépe oboje, tím se nic nezkazí. Ovšem ve správném pořadí.
Stinky
Profil
Dero
Jj, pravda, už to čtu. Nevěděl jsem, že nějaký hand vůbec existuje...
kemen
Profil *
Takže předpokládám, že správné pořadí je hand a pak pointer, že?

Ale prozradit mi, jestli se do odkazu (klidně opatřenýho display: block) dá validně vložit další blokovej prvek, to se vám moc nechce...
Railbot
Profil
kemen
Odkaz je řádkový prvek. To, že z něj v CSS uděláš prvek blokový, specifikaci nezmění a dál to bude nevalidní.
Petr Tichý
Profil
kemen
"Ale prozradit mi, jestli se do odkazu (klidně opatřenýho display: block) dá validně vložit další blokovej prvek, to se vám moc nechce..."
Vlož tam span, kterej přetipuj na blokový.
kemen
Profil *
Petr Tichý - díky, chytrý a jednoduchý. Beru to jako lekci z logiky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0