« 1 2 3 »
Autor Zpráva
BlackMartin
Dobrý večer, chci dnes nahodit na disk nějakou linuxovou distribuci a rozhoduji se mezi Kubuntu a Ubuntu je v nic nějaký zásadní rozdíl kromě pracovního přostředí?? Jo a mám zvolit verzi 32-bit nebo 64-bit ? (můj procesor podporuje 64-bit ) Děkuju
koudi
Vyber si to, co ti vyhovuje víc (liší se jen v prostředí). Jestli maš 64bit, tak 64bit.
BlackMartin
Jj díky .....
Petr Tichý
Kubuntu nedoporučuji. Práce v KDE na kubuntu byla u mě pochybná. KDE v Mandrivě v pohodě, ale v Kubuntu se děly věci.
BlackMartin
Jaké věci ?
Petr Tichý
Něco šlo něco ne. Něco šlo jen někdy. Znáš to třeba z windows ;o)
BlackMartin
Njn :D , takže Ubuntu=GNOME jdu instalovat :P
Petr Tichý
Ovšem pro začátečníka v linuxu (me too) budou nějaké problémy v Ubuntu skoro neřešitelné. Ještě zkus Mandrivu.
Dero
Do Kubuntu se dá bez problémů Gnome doinstalovat. Sám tuhle kombinaci provozuji na virtuální mašině (kvůli prohlížečům) a nemám problém s ničím.
BlackMartin
Petr Tichý
Já jsem zase slyšel že je nejlepší pro začátečníky Ubuntu a myslím si to též, protože má již postahovaných asi 10 CD (DVD) s různýmy distribucemi, ještě se mi líbí SuSe Linux ale už mám nahozené to Ubuntu a jsem sním spokojen :P
Petr Tichý
BlackMartin
To nemůže být pravda. Začátečník se zasekne u instalace kodeků.
BlackMartin
Petr Tichý
Jak říkám jen jsem to četl někde na internetovém fóru.
btw: kodeky (mp3...) jse mi povedli nainstalovat do pár minut.
BlackMartin
Pls měl bych dotaz kde bych našel nastavení zavaděče GRUB ??
Petr Tichý
forum.ubuntu.cz. Tam řeš všechny problémy. Většinou jsou již zodpovězeny. Btw. v Mandrivě to lze aj v GUI.
BlackMartin
jj díky už to mám
Mastodont
Ono to bude individuální, já zkoušel Ubuntu i Kubuntu a skončil jsem u toho druhého.
Gekon
Já zkoušel Ubuntu a poté, co jsem se nepřipojil na internet, s defaultním nastavení nepřehrál mp3 jsem usoudil, že tento operační systém asi nebude to pravé (pro mě).
BlackMartin
a poté, co jsem se nepřipojil na internet
Pokud máš internet přes Ethernet tak ti normálně musí fungovat bez nastavování

s defaultním nastavení nepřehrál mp3
Při přehrání souboru Mp3 program vyzve uživatele o stažení kodeků dá vám na výběr ze 3 kodeků tak jen stačí vybrat ten světší oblíbeností a je vše ok
Gekon
BlackMartin
V té době jsem měl USB modem Sagem F@st 840.

Něco takového by mi to asi nabídlo, kdybych byl připojený na internet. Vzhledem k tomu, že jsem připojený nebyl, nenabídlo mi to ani ň.
BlackMartin
aha tak to je problém , protože v dnešní době už USB modemy nejsou podporovány ani už na Woknech natož tak v Linuxu. btw: Ubuntu doporučuji jsem maximálně spokojen
Gekon
BlackMartin
Zajímalo by mě, kde jsi přišel na tu nepodporu ve Windows.
djlj
Já jsem zkoušel Ubuntu neúspěšně včera. Po rozdělení disků (ale ještě předtím než si Ubuntu nainstalovalo zavaděč; instalaci jsem ukončil v části kopírování dat, protože byly některé balíčky poškozeny vinou poškrabaného RW) mi už nešlo nabootovat do žádného OS, navíc Windows ani nešly přeinstalovat opravnou instalací, a tak jsem se musel vydat cestou čisté instalace Windows. Prostě mi Ubuntu po***vilo zavaděč; Linux jinde než na serveru škodí zdraví!
Gekon
djlj
Heh, to potěší. Mě provedlo Ubuntu něco podobného, naštěstí pomohlo inst. DVD Vista.
BlackMartin
Nvm co všichni máte proti Linuxu je to 100x stabilnější a rychlejší než jakési wokna .

djlj
nj ale tady to není chyba Linuxu ale tvoje že si nechráníš CD.

Gekon
Vista ??? omg Vistu jsem měl 2x na PC a utvrdilo mě to v mém názoru, že ji nemá cenu instalovat až do té doby než vyjde SP1
Petr Tichý
Ubuntu mi nelogicky nainstalovalu GRUB úplně jinam než bych ho chtěl a jeho nastavení se objevilo až po stisknutí (v instalaci) jakéhosi tlačítka Podrobnost či tak něco. Což jsem samozřejmě nevěděl.

Po nabootování nenaběhlo nic.

Takže přišel čas na opravu MBR pomocí winxp cd.
Gekon
BlackMartin
OMG je úplně super, že ji fakt velký linuxák, ale zatím jsi neřekl jediný důvod, proč třeba tebou zmíněný OS Vista nepoužívat.
Mastodont
Gekon

Mnohem vyšší hw nároky, potvrzené velké prodlevy při práci se soubory ... to nestačí?
koudi
Mastodont
Já se tady nechci pouštět do nějakých flamů, ale taky sem tu na druhou stranu ještě neslyšel nic, co by mě přesvědčilo o linuxu :).
//...to já jen, že tady dáváš argumenty proti vistám.
Gekon
Mastodont
No, tak to opravdu nestačí. Pokud od systému očekávám nějakou přítulnost a schopné funkce, nějaké požadavky musím předpokládat.
Mastodont
Gekon

Přitulnost, co sežere dalších 512 MB ramky, mne nezajímá - ostatně já mám i u XP vypnutý motivy a jedu ve vzhledu dvoutisícovek. Omalovánky ať si MS strčí někam. Jinak z hlediska přítulnosti stačí srovnat Průzkumníka a třeba TC :-))))

koudi
Já tě na Linux nijak přemlouvat nebudu. Ale třeba z hlediska "přítulnosti" :-) při instalaci softu jsou Windows sto let za opicema ...
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0