« 1 2 3 »
Autor Zpráva
djlj
Profil
BlackMartin
Dle jednotlivých bodů instalace jsem se ani vzdáleně nedostal k instalaci zavaděče, takže nevím, co tam s tím Ubuntu provádělo. Pravděpodobně ten bastl asi neumí správně rozdělit disk ;).

Líbí se mi, jak se vždycky ozve nějaký linuxák s tím, že chyba určitě není v Linuxu :D.
koudi
Profil
Mastodont
Jinak z hlediska přítulnosti stačí srovnat Průzkumníka a třeba TC :-))))
Řek bych, že tady jsi trochu přestřelil...
Gekon
Profil
Mastodont
...při instalaci softu jsou Windows sto let za opicema ...
Tohle jsi taky nemyslel vážně, že?
Mastodont
Profil
koudi
Proč? Ty snad pracuješ se souborama v Průzkumníkovi? Toho si pustím v jednom jediným případě - když chci vidět obsazenost všech disků najednou a volné místo na nich. Na vše ostatní je to loser.
Petr Tichý
Profil
"...při instalaci softu jsou Windows sto let za opicema ..."
Použiju jednu zkratku, promiňte mi. LOL!
Mastodont
Profil
Gekon

Smrtelně vážně. Stručně ti popíšu, jak se udělá vývojový počítač v Linuxu:

Po instalaci Kubuntu pustím program Adept (v Ubuntu to je Synaptic). Nahoře je vyhledávací políčko, do něj napíšu "apache". Vyjede seznam všeho, co souvisí s Apachem, zaškrtám vše, co potřebuji, Pak nahoru zapíšu "php", vyjede seznam všech komponent pro PHP, zaškrtnu jestli chci 4 nebo 5, dál mohu zaškrtnout PEAR a vybrat si z jeho balíčků ... pak nahoru napíšu "mysql", vyberu verzi, moduly atd. to samé udělám pro PostgreSQL.

V těch výběrech jsou samozřejmě i editory a další věci ...

Nakonec klepnu na JEDNO tlačítko a můžu odejít na kafe. Po půlhodině se vrátím a mám perfektně připravený počítač. Předveď mi to na Windows.
Gekon
Profil
Mastodont
1.) D:/Programy/E/EasyPHP/install.exe
2.) Next
3.) Next
4.) Ok

Celkem: 2,5 minuty.
Mastodont
Profil
Gekon

To Easy PHP si stahuješ ručně a furt v tom není to Postgre a editor ..
BlackMartin
Profil
djlj

Líbí se mi, jak se vždycky ozve nějaký linuxák s tím, že chyba určitě není v Linuxu :D.


Samozřejmě že netvrdím že Linux je 100% bezchybný ale zdá se mi že je jeho jádro o dost kvalitnější nežli Windousu, ale je zase pravda že se jádro hooodně změnělo po vydání Visty a dalo by se říct že i k lepšímu.

Neříkám že Wokna jsou 100% **** .....adt. Taky jsem na nich jel ale jen do té doby než jsem už od PC nepožadoval hry. Ted se zabývám programováním a Ubuntu je pro mě lepší nežli Wokna hlavně z hlediska rychlosti.

Petr Tichý

"...při instalaci softu jsou Windows sto let za opicema ..."
Použiju jednu zkratku, promiňte mi. LOL!


Nvm proč se tomu směješ ale je to tak, při instalaci softu na Win musíš odklikat a ponastavovat pár věcí ale v linuxu stačí spustit aplikaci "Přidat/Odebrat programy" nebo "Sinaptic" a zadáš bud názec či kategorii softu který chceš a program ti to vyjede a ty jen zathneš a dáš instalovat a program vše už obslouží za tebe (stáhnutí + instalace) po instalaci tě program jen upozorní na úspěšnost instalace.

Ale možná je zase pravde že ve winu jdou problémy řešit lépe (asi). Každý má na tuto problematiku svůj názor. Já jsem již osobně zastáncem Linuxu a můj názor to nezmění. Jenom kdyby Microsoft udělal už dost promakaně "Windows Vienna".

Ještě jeden dodatek. Pokud by se do linuxu opřeli takový programátoři jako dělají v Microsoftu a se stejným platem tak by byl Linux dnešním standartem místo Windowsu.
Gekon
Profil
BlackMartin
Ještě jeden dodatek. Pokud by se do linuxu opřeli takový programátoři jako dělají v Microsoftu a se stejným platem tak by byl Linux dnešním standartem místo Windowsu.

Jo, tak to je myšlenka týdne. Kdo by ty vývojáře platil? Uvědom si, že by ten OS musel být placený, což by se ale tučnákofilům nelíbilo, protože jejich Linux je přece open source...
Mastodont
Profil
Gekon

Ty vývojáře platí třeba Sun, Novell a další.
BlackMartin
Profil
Jj ale prostě je to takové malé scifi to chápu ale kdyby lidi nebyly takový hamouni a dělali to "pro radost" tak by to už scifi nebylo.....
Petr Tichý
Profil
BlackMartin
Vtipálku ;o)
BlackMartin
Profil
Petr Tichý
Jak jsem již napsal je to scifi, ale doufám že se na stranu linuxu přidá více a více lidí......
Petr Tichý
Profil
BlackMartin
Nemůžeš tvrdit, že jsou lidi hamouni, neb dělají pro peníze. To je kravina.
BlackMartin
Profil
Petr Tichý
Jak myslíš ale kdyby ti někdo nabýdl práci programátora ve Microsoftu s dost pěkným platem a také by jsi dostal nabýdku programátora v Ubuntu s menším možná žádným platem tak co bys vzal ??
Petr Tichý
Profil
BlackMartin
Vzal bych programátora v Microsoftu.

Btw. nabídku, ne nabýdku a programátoři konkrétně Ubuntu nějaké chechtáky dostávájí od toho sponzora. Nějaký multimilionář. To je také důvod proč se stalo Ubuntu za tak krátkou chvíly tak populární a kvalitní.
BlackMartin
Profil
No vidiš a to jen proto že je to pro tebe výhodnější a neříkej že ne každý člověk je aspoň z části hamoun.....
Jan Rippl
Profil
Ještě že Windows nepoužívám, a chraň mne pánbůh, jestli mě to někdy napadne! Doporučuji Ubuntu.
Gekon
Profil
Jan Rippl
Opravdu hodnotný názor.
koudi
Profil
Gekon
Tyhle lidi mne vždycky skvěle pobaví :)
Jan Rippl
Profil
Gekon
Díky.
Jan Rippl
Profil
koudi
Používám Ubuntu už dva roky a jsem s ním velmi spokojený.
koudi
Profil
Gekon
Tyhle lidi mne vždycky skvěle pobaví :)
BlackMartin
Profil
nvm proč se tomu furt někdo musí smát snad. Též jsem s Ubuntem spokojen a kdo to nezkusil tak to nemůže hodnotit
koudi
Profil
BlackMartin
Jestli jsi reagoval na mě: nesměju se ubuntu (a ano, osobní zkušenost mám), ale Jan Rippl a jeho fanatickym názorům.
Jestli jsi nereagoval na mě: nic jsem neřek :)
BlackMartin
Profil
Tož chápu že názor uživatele Jan Rippl je trošku brutální ale je to v celku pravda.
Timy
Profil
a poté, co jsem se nepřipojil na internet & V té době jsem měl USB modem Sagem F@st 840.
Taky jsem zkoušel Ubuntu, ale taktéž mám USB modem (jakýsi ZyXel) a když jsem ho po pár hodinách nezprovoznil, vykašlal jsem se na to. Mám na práci důležitější/příjemnější věci než lítat po linuxových fórech a zkoušet jeden dvacetibodový postup instalace za druhým.
Gekon
Profil
Timy
Hlasuj, toto je hodnotný názor. :)
BlackMartin
Profil
Timy
USB modem jsem též vlastnil a také jsem se ho snažil rozchodit pod linuxem ale taky bez výsledku.
Prostě dnes se už každopádně nevyplatí koupit si USB modem.
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0