Autor Zpráva
JiK
Profil *
mam kratke nekolikasekundove video z vedeckeho experimentu. chci se zeptat jaky je nejbeznejsi format aby te to otevrelo co nejvetsimu poctu lidi ruznymi OS i prohlizeci. Mne osobne totiz nefungujici video (at uz z jakeholi duvodu) vzdycky spis nasere.
JiK
Profil *
at uz jsou dovudem chybejici kodeky, pokus microsoft medial playeru libovolne verze si nekde neco strahnout (ktery jsem jeste nikdy nevidel skoncit uspesne) proprietalni prerhravac, spadly prehravac....

Zkratka jake je nejrozsirenejsi a nejbeznejsi reseni? (vyjma animovaneho gifu...)
Marty
JiK doporučuju *.avi, je v něm většina filmů na cd a i různá videa co běžně stahuji
JiK
Profil *
ty jsi ve videu docela amater, vid? Avi je kontejnerovy format, nic jako avi neexistuje. Je to jakasi obalka ve ktere je video v XviD, DivX 3,4,5, mpeg2, a i nekolik audiostop v AAC, MP3, ...

prave proto kdyz si vetsina 'normalnich' lidi klikne na .avi, uvidi prd. Vyskoci jim mediaplayer ktery se pokusi neco stahnout a pak zkape.
ax123
Zatím jsem vždycky otevřel .mpg ale chce to sehnat starší verzi pak to určitě pojede skoro všem
CROSSjoy
To, jestli video zobrazíš nebo nikoliv záleží na tom, jaké máš kodeky. Ideální je, pokud se stane, že něco nezobrazíš, tak použít GSPot a zjistit kodek, stáhnout, doinstalovat.
Jinak pokud máš nějaké video nebo máš možnost tvořit nějaká videa, pak doporučuju DivX 5 či novější odnože. Ten by měl běžet skoro každýmu.
Kaja
Profil *
dopytle ten clovek se neptal v cem otevrete stazene filmy, ani na to jak si mate 'video' stahnout, gspotem zjisti kodek pohledat ho a stahnout, nainstalovat, zjistit ze na tom pocitaci nejsem administrator nebo root a ....uprimne, kdo z navstevniku webu to dela? Na to se vam kazdy vyprdne...

Musi to byt format ktery jede by default, na systemech kde neni nic predelavane, doinstalovane, proste co nejvetsi skupine lidi.

Naopak bych volil nejaky starsi, bezny kodek, protoze kdyz to jsou nekolikavterinove filmy tak na velikosti nezalezi...ale na BEZNOSTI ano.

Nemuze to byt neco co pojede jen na microsoftu, spis nejaka obdoba mp3, ktera ac neni ani nejlepsi ani nejmensi, ani nic jineho je rozsirena natolik, ze si ji prehrajes na cemkoliv.
Lemur
Profil *
Osobně bych doporučoval MPEG, tj. kontejner MPG, kodek MPEG1 pro video a MP2 pro audio. MPEG1 sice není nic moc, ale s velkou bitrate docela ujde. A navic to přehrajete naprosto všude, dokonce i v DOSU :-) .
JiK
Profil *
takze mistni windowsaci, muzete mi potrvrdit ze medial player zvladne kontejner .mpg, kodek MPEG1 pro video? I stary z win 98 bez dotahovani kodeku a podobne?
ax123
krk bych na to do oprátky nedal, ale řekl bych že jo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.