Autor Zpráva
M
Profil *
čus ,potřeboval bych poradit jak jednoduše udělat takovýhle menu ? http://jawagallery.net/?page=uvod
mám namysli tohle menu u kterýho při přejetí myši na nějakou položku vyjede nabídka...

..:: Úvod :: Fotogalerie :: Moje Jawy :: Web :: Historie :: Různé :: Anketa :: Bazar :: Kontakt ::..
Tomáš Langer
Profil
Třeba tady http://www.cssplay.co.uk/menus/basic_dd.html
M
Profil *
dík
M
Profil *
no tak sem asi po 4 hodinách práce zjistil že to funguje jen v mozille ,explorer to prostě nepobere... neměl by někdo něco jinýho ???
Vladosik
Profil
M
Chybi ti tam zrejme soubor hover.htc . Tady to mas lepsi a cesky, urcite si vyberes: http://css.interval.cz/menu/
M
Profil *
o te strance vim už sem ji hodněkrát prohlížel...ale nic mi nepadlo do oka,já bych radši nák rozhejbal to co už mám...upravil sem si to podle potřeby,strávil jsem u toho pul dne tak bych to nerad předělával... co je ten soubor soubor hover.htc ??? k čemu je to dobrý ?
dík M
M
Profil *
lidi pls poradte něco,já už fakt nevim jak to udělat... když sem zkoušel to menu z http://css.interval.cz/menu/ tak to nešlo vůbec...taky sem prohlížel ruzný zdrojáky a zkoušel zkoušel zkoušel ale bez výsledku... :(
Vladosik
Profil
Ty menu z této adresy jsou samozřejmě funkční tak, jak je v jejich popisu, většinou ve všech prohlížečích. Děláš něco špatně. Těžko Ti někdo poradíme, dokud sem nedáš odkaz nebo kód.
Tomáš Langer
Profil
k tomu menu co jsem ti posílal ten odkaz potřebuješ pro správnou funkci v IE soubor hover.htc, máš ho?
M
Profil *
ne nemám kde ho tam najdu ? je jenom jeden nebo každý menu musí mít svůj vlastní ???
M
Profil *
Tomáš Langer
kde najdu ten hover.htc ? pls nevim jestli mám začít pracovat na něčem jinym nebo tohle nák rozhejbat moh by mi někdo helpnout...:(
ladik
Profil
M
Odkaz na hover.htc, ale konkrétně k menu "basic dd" z cssplay.co.uk (odkaz od Tomáše Langera) to nepotřebuješ, pokud nefunguje, děláš někde chybu, jinak menu, o kterém píšeš v úvodu (jawagellery) je vytvořeno javascriptem.
M
Profil *
jj po projetí zdrojáku sem na to přišel ,ale javascriptem bych neudál už vubec nic... když řikáš že teda nepotřebuju hover.htc, tak jak na to ,v čem je (může) bejt chyba :( , nebyl bys tak hodnej a nevypsal mi sem celej zdrojak toho menu (style....) já bych si to zkontroloval a věděl bych kde sem udál chybu...
byl bych ti moc vděčnej,docela bych to už potřeboval rozhejbat....:(
ladik
Profil
Předpokládám, že je stále řeč o basic_dd menu z cssplay.co.uk.
Prohlídni si zdroják ukázky toho menu, je v něm jen menu, včetně stylopisu, vše v jednom souboru. Podmínkou je podle cssplay min. verze IE5.5
M
Profil *
díky už to funguje...
měl bych ale ještě jednu prosbu,v mozille když jedu myší po menu tak se vybarvuje jen jedno políčko (na kterym zrvona sem), zatimco v exploreru se vybarví to horní a ještě to na kterym jsem zrovna myší... nevim jestli mě chápeš ale zkus to přejet myší a uvidíš... nešlo by tohle nák sladit aby se to v obou prohlížečích chovalo stejně ?
ladik
Profil
Možná by to šlo, ale ne to původní, takže malá variace na jiné menu z cssplay, vyzkoušej.
Pozor při změnách rozměrů, celkem nepříjemně se navzájem ovlivňují paddingy, marginy, výšky řádků atd., aby toho nebylo málo, v různých prohlížečích samozřejmě nějak jinak.
M
Profil *
díky, já už to dám nák do kupy,hlavní je že to chodí :)
ještě jednou díky, měj se M

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0