Autor Zpráva
zaxa
Profil
Ahojte, teď budu mít asi trochu pitomej a móc začátečnickej dotaz.
Jde mi o tvorbu základní podkladové grafiky webu.
Vlastně ani ne o tvorbu ale o správné a efektivní - a hlavně použitelné vložení do stránek.
Popíšu Vám svůj problém.
Vytvořím si návrh webu (Corel draw), "rozsekám" ho na kousky - tlačítka, hlavička, menu, podklady......
Pro tvorbu webu pak používám Front Page 2002.
Tam - pokud chci aby se mi stránky přizpůsobovaly rozlišení uživatele - musím vložit obrázky do buňek.
To vypadá snadno - prostě vezmu obrázek a vložím ho jako background buňky - to mi dovolí vkládat i nějaké texty a další objekty "nad" tuto grafiku. To potřebuju, samozřejmě. Pokud ale začnu do té buňky něco psát, začne se mi podivně a naprosto bezdůvodně zvětšovat a přizpůsobovat textu - aniž bych dopsala na její konec.
Velikosti buňek se navzájem ovlivňují - jednu zmenším, zmenší se i dvě sousední. Když si jednu buňku rozdělím na víc menších, nemůžu si s nimi hýbat jak potřebuji - vždycky se všechny centrují podle nějaké - kterou si FP sám zvolí, nebo co?...
Když nepoužiju buňky, tak můžu vložit části do stránky jako obyč obrázek - na ten zase ale nic nenapíšu.
Můžete mi někdo poradit co s tím můžu dělat? Změnit editor, jiným způsobem vkládat obrázky, nebo to prostě jen dělám špatně? Opravdu mě nebaví se věčně "přetahovat s Front Pagem o každý kousek místa na stránkách, jestli mi "dovolí" zvětšit, zmenšit nebo posunout buňku :-)
simonek
Profil
ja bych zaprvé vyměnil FrontPage za něco jiného, protože jeho "Billův kód" mě nebaví luštit
Manq
Profil
simonek
ve FrontPage se dají udělat krásné stránky, jen nesmíš pracovat se Visuálním módu (nevím přesně, jak se tomu tam říká). "Billův kód", jak ty říkáš plodí FP jen v oném Visuálním módu..
Taps
Profil
Manq
Podle mě FP neprodukuje velmi čistý kod. Ale je pravda že začatečník postačuje.
ppooler
Profil
Naprosto přesně se chová i NVU pokud používáš wysiwyg režim- sám jsem kdysi řešil totéž co Ty, ale teď už vím ,že přes <tr><td> se mají dělat jen vyloženě tabulková data, a ne celá struktura webu.
Design je lepší dělat pomocí DIVů v CSS ...
zaxa
Profil
ppooler
Dík za první konkrétní nápovědu. Takže se změnou editoru si asi nepomůžu - chápu to dobře?
Tvorba stránek "pomocí DIVů v CSS" je pro mě velká neznámá, ale co naplat, asi to budu muset prostudovat.
O nějakém hóódně podrobném návodu jak na CSS byste někdo nevěděl?
A opravdu by to bez CSS nešlo nějak vyřešit?
Vladosik
Profil
O nějakém hóódně podrobném návodu jak na CSS byste někdo nevěděl?
www.jakpsatweb.cz/css
ppooler
Profil
Jo pročti si [url=http://www.jakpsatweb.cz/css
]www.jakpsatweb.cz/css
[/url]
taky si stáhní rozšíření webdeveloper- (bez toho se neobejde snad žádný webdesigner), potom si stáhni nějaké šablony a studuj jejich CSS - začni třeba "experimentováním"s hover efektem atd.

Hlavně si taky prostuduj tyto layouty :
http://css.interval.cz/layouty/

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0