Autor Zpráva
Mastodont
Profil
Mám navržen model jedné bibliografické aplikace v PHP (oborová literatura - knihy, články) a kolegové by rádi, aby tam bylo možné rovněž sledovat změny v záznamech (něco jako wiki diference). Zatím uvažuji o tom, že budu původní řádky před úpravou prostě kopírovat do archivní tabulky – vzhledem k tomu, že je třeba rozlišit změny ve více sloupcích , asi by to nešlo přes normální wiki. (Hlavní tabulka má asi 25 sloupců, sledování změn by bylo potřebné nejméně v 10).

Nebo se to dá řešit nějak jinak? Případně - nemá nějaká DB k dispozici diferenční modul, který by se prostě napojil na nějakou tabulku a sám by se staral o sledování změn ve vybraných sloupcích?
MzM
Profil
Obecně bych to dělat tak, že pokud dojde někde ke změně, zapsal bych do extra tabulky, kde, kdy a k jakým změnám došlo. Pak nějakým způsobem dát vědět, že k těmto změnám došlo. Takže pokud tam vyloženě není nějaká tabulka historie (nakopírovat starý záznam a zapsat nový), tak bych ukládal akorát změny. Je to menší, ale může být výhodnější ukládat záznam celý. To je případ od případu jiné.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0