Autor Zpráva
Hans225
Profil *
Potřebuji poradit, chtěl bych, když mám tabulku a chci aby se sloupečky nějak barevně odlišily. Aby byl jeden červený a druhý modrý, třetí červený a čtvrtý modrý atd.
Manq
Profil
přiřaď jim třídy a v CSS nastyluj
Lexter
Profil
Manq

Spíš identifiikátory. Třidy jsou pro ty objekty, které se na stránce opakují a jsou stejné.
Miloš
Profil
Lexter
Záleží na tom, eli má být každý jiný, nebo esli se mají barvy nějak někdy opakovat
Lexter
Profil
Miloš

S dotazu jsem spíše vyrozuměl, že každý bude jiný, pravda mělo by se to lépe specifikovat. Máš pravdu ;).
MiSHAK
Profil
ehm to tu každý přehledl slovo sloupečky (!řádky)
http://www.jakpsatweb.cz/tabulky-nove.html
<table>
<col style="background:red;">
<col style="background:blue;">
<col style="background:green;">
<tr> <td>A</td> <td>B</td> <td>C</td> </tr>
<tr> <td>D</td> <td>E</td> <td>F</td> </tr>
</table>
Miloš
Profil
MiSHAK
No vidíš, a to ještě nebylo tak pozdě, abychom přestali vnímat ;-)
habendorf
Profil
Třidy jsou pro ty objekty, které se na stránce opakují a jsou stejné.

Ha? Co to je za blbost? Proč by se musely opakovat? A proč by měly být stejné?
Lexter
Profil
habendorf

Teda tak mi to tenkrát říkali. Identifikátory se používají pro jedinečné prvky, třídy pro to další. Pletu-li se, prosím oprav mě, zatím mi to vždy prošlo.
Miloš
Profil
Asi si pánové (habendorf + Lexter) nerozumíte jen terminologicky, ale spor je zbytečný. Stačí to říct tak, že:

Tag s třídou (class) téhož jména může (nemusí) být na jedné stránce víckrát, respektive může být na jedné stránce i víc různých tagů majících tutéž třídu,
zatímco
jedno každé ID se smí na jedné stránce vyskytnout jen jednou, tedy jen v jednom tagu a ani ten se nesmí jako <tag id="…> opakovat, což ovšem neznamená, že by se na stránce nemohl, nebude-li vůbec pojmenován (jako <tag>), respektive bude-lipojmenován jinak (<tag id="jine_jmeno"> či ještě <tag id="jeste_jine_jmeno"> atd.), vyskytnout vícekrát.

Z toho plyne, že chci-li na stránce něco pojmenovat a vím, že to tam bude jako pojmenované opravdu jen jednou, je asi logičtější zapsat to jako ID, ale zapíšu-li to jako class, není to chybně.
Mastodont
Profil
Jestli to Lexter nemyslel tak, že třídy jsou pro objekty, které vypadají stejně (jedné třídě přiřadím určitý styl) ...
Lexter
Profil
Mastodont

Já to myslel asi následovně:

Na stránce mám obalový div celého webu. Je jasné, že bude v html jen jednou, tedy bych mu přiřadil identifikátor.

Pak tu máme například divy, kteéré by určovaly patičku každého textu na úvodní straně. Tam bych například použil class. Takhle nějak jsem to myslel. Ale to se už vzdalujeme od tématu.
Manq
Profil
Lexter
Spíš identifiikátory. Třidy jsou pro ty objekty, které se na stránce opakují a jsou stejné.
jemu se budou opakovat. Píše: Aby byl jeden červený a druhý modrý, třetí červený a čtvrtý modrý atd. = Opakují se dvě barvy, takže třídy.
Lexter
Profil
Manq

Sakra to mi nedošlo, já se podíval na první dvě barvy :D. Sypu si popel na hlavu.
Manq
Profil
Lexter
nic si z toho nedělej. Příště se zase spletu já, nebooj ;o)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0