« 1 2 »
Autor Zpráva
Martin Novák
Profil
Chtěl bych se zeptat, jak se zbavit frameů aniž bych musel znát CSS styl. Asi je jednoduchá otázka, ale doufám, že ne. Naprosto v CSS plavu a HTML také není můj rodný jazyk. Avšak rámy již dávno vyšly z módy a rád bych svůj web (Akva Malawi Web trochu vylepšil. Díky za Vaše odpovědi.
habendorf
Profil
jak se zbavit frameů aniž bych musel znát CSS styl

No framy a css nemají v podstatě nic společného, nepodmiňují se, nevylučují se. Framy tvoří strukturu, css vzhled - z tohoto hlediska je ta otázka nesmyslná.
Spíš by ti pomohlo PHP (v podstatě jen fce include).
Martin Novák
Profil
Ne. Otázka zní, jestli existuje něco jiného než-li framy? Nepotřebuji vzhled. Potřebuji se zbavit framů, ale zachovat strukturu, kterou framy umožnují. Nezávislé dvě stránky v jednom (navigace + aktivní stránka).
Leo
Profil
Pokud chcete mit dve nezavisle stranky v jednom, tak zustante u ramu, ovsem proc to chcete netusim, Leo
Martin Novák
Profil
No z důvodu možnosti navigace (rozcestníku) v levé části webu. Moje otázka stále zní, zda-li jde vytvořit něco podobného i jinak?
Martin Kuželka
Profil
Už ti odpověděl habendorf, použij funkci include v php.
Martin Novák
Profil
Ou. PHP už je pro mne naprostá španělská vesnice. Do programování nevidím. Jiné řešení neexistuje? Myslel jsem, že podobné věci jako rámy jde vyrobit právě v CSS. Něco jako tabulky s absolutní pozicí...
Což?
Martin Kuželka
Profil
Ne, ne, CSS k tomuhle vůbec neslouží. Jinak ani nemusíš umět PHP, stačí, abys si se podíval na stránku http://www.jakpsatweb.cz/php/moznosti-php.html#include , to ti bude stačit.
Martin Novák
Profil
Díky, Díky. Mrknu se. Doufám, že to zvládnu.
Leo
Profil
Zalezi jestli se ten rozcestnik v leve casti meni nebo ne pro jednotlive stranky, pokud ne, muzete si klidne udelat sablomu / mustr i u statickych stranek, treba v PSPad, a doplnovat jen obsah, ktery je na kazde strane jiny, Leo
Martin Novák
Profil
Ten rozcestník je pořád stejný. Nemění se. Slouží jako odkazová navigace na webu. Popište prosím více tuto možnost. Vůbec jí neznám. Díky.
Kráťa
Profil
Martin Novák
Pokud se to nemění, tak v podstatě vezmeš ten soubor, kde máš menu, celé to menu obalíš do divu, jemuž nastavíš obtékání, potom tam vložíš obsah souboru (od body dál) toho, co se ti zobrazuje v tom pravém, tak to si uděláš všechny soubory a máš to.
krteczek
Profil
soubor navigace.php muže vypadat takhle nějak, nesmí v něm byt použite tagy <html> <head> <title> <body> ( pokud jsem na něco zapomněl tak mneprosím doplnte )

<p>menu</p>
<a href="/">uvodní stránka</a>
<a href="fotky.php">fotogalerie</a>
<a href="omne.php">o mně</a>

.


a do html kodu stranky ho vložíš treba takhle:

<div class="navigace"><!--zde je vložen soubor s navigací -->
<?php include ("navigace.php");?>
</div>

krteczek
Fox
Profil
Něco mně napadlo - jak by se ti líbil levy rám s tlačítkama??
Mrkni sem
ma to dvě nevyhody; -člověku musi fungovat javascript jinak si neklikne (naštěstí ho na to upozorni spodni poličko)
-každy prohližeč tlačitka dělá trošku jinak
Fox
Profil
teď ma zase dotaz ja;
CSS neovladam ale něco mi říká že by to možná šlo -> udělat aby šecky tačítka byly stejně veliké. Myslim na te upravene strance
diky
Martin Novák
Profil
TO krteczek:
Nějak mi to nefunguje. Vše jsem vytvořil, umístil na web (FTP) a nic. Do html jsem vložil cestu k php souboru (URL adresu), ale po načtení se nic nezobrazuje.
TO Fox:
Díky za ukázku :-) Je to dobrý nápad, ale asi horší řešení než-li rámy. Javascript nechci riskovat. Moc lidí ho nemá...Něco mi také říká, že v CSS to jde! Umí někdo CSS???
Martin Novák
Profil
Nebo co pomocí iframe? Je to hodně podobné? Pomůžu si tak vůbec?
habendorf
Profil
Něco mi také říká, že v CSS to jde! Umí někdo CSS???

No myslím že pár lidí tady o tom něco ví. A taky už ti zde pár lidí řeklo, že to s css nemá nic společného. Už je mi skoro trapné to opakovat, ale nejlepší řešení je include. Další možnost je to co píše Leo. A rozhodně se vykašli na iframe.
http://www.jakpsatweb.cz/include.html

A když chceš poradit, musíš si nechat poradit.
Leo
Profil
No v PSPadu si proste nachystate mustr stranky, naplnite fiktivnim obsahem, abyste otestoval vzhled atd., napisete tam veci co jsou na vsech stranach stejny (treba to menu, paticka atd.) a ulozite bud jako sablonu html, nebo si pro celou stranku vytvrorite klavesovou zkratku, ktera vam cely tenhle kod vlozi kdykoliv potrebujete, Leo
Martin Novák
Profil
Já hledám to nejjednodušší řešení pro mě. Php include neznám, nevím si s tím rady. Iframe je v pohodě, ale neřeší to můj problém. Pořád je to rám. Include mi nejde a nejde. Udělal jsem vše dle návodu od "krteczek" a nejde mi to rozběhnout. Tak mi poraďte prosím, jak rozběhnout fci include.
habendorf
Profil
Tak mi poraďte prosím, jak rozběhnout fci include.

Uložil jsi tu stránku s příponou .php?
Je na wz podpora php?
Martin Novák
Profil
ano. jedna s názvem navigace.php a druhý soubor index.htm. Do htm jsem vložil do Body tem div se zadanou cestu (http://www....atd.). Nevím, zda to není právě chyba, ale vkládal jsem na zkoušku obrázek (gif). Vše jsem zkopíroval na mé FTP a nic. Kde může být chyba?
habendorf
Profil
1) index.php
2) v indexu bude: <?php include "navigace.php"; ?>
3) v navigace.php bude jen kód, který se má vložit. Pro začátek zkus dát do navigace.php jen třeba <p>Nazdar</p>.
Martin Novák
Profil
Dobře. Díky. Zkusím to. Doufám, že to už půjde.
Kráťa
Profil
To, co jsem s tím <iframe> myslel, je na http://www.obcasnicek.nazory.cz/menu_iframe/
v iframe je to menu, ne obsah té stránky.
Martin Novák
Profil
iframe je dobrý, ale pořád to neřeší můj problém Chci se rámů zbavit naprosto. Použít úplně něco jiného. Fce include php vypadá slibně, jestli jí rozchodím.
Martin Novák
Profil
Super. Funguje to, ale nyní bych rád pochopil pár dalších věcí. Upozorňuji, že neznám nic z html ani z php. Bude to fuška. Chci, aby úvodní stránka vypadal naprosto stejně jako ta původní (stejná grafika, vzhled i uspořádání). Mohu kopírovat zdrojový kód z té původní do php souborů? Určitě ne. Jsem sice rád, že include funguje, ale bojím se, že tady skončím. Nemám na to, abych v php tvořil grafiku mého webu (vkládat obrázky, tabulky, pozadí, atd.). Defakto mi stačí vytvořit tu úvodní stránku, že? Pak v navigaci už budou normální odkazy, které povedou na ostatní stránky již v html. Je to tak? Jde to? Nebo musí být už celý web v php? Doufám, že ne. Jinak to nemá cenu. To bych musel strávit kolik hodin učením html a poté ještě déle učením php. Na to fakt nemám čas ani náladu. Nejsem ten pravý webmaster...jsem odkojený na FrontPage, no.
krteczek
Profil
prostě asi takhle: udělej si nebo si skopíruj šablonu v css treba tuhle: http://www.krteczek.czweb.org/jpw/dvasl/ dopln ji podle svých potreb a je to :-)
Fox
Profil
1) frontpagovské stránky no... muj nazor je že šecky vypadají skoro stejně a HTML neni složite - za skoušku nic
nedáš - potom tě to třeba chytne a budeš blbnout z javascriptem php DHTML....
2)Nechápu co mate šeci proti rámom?
3)princip php s počívá v tom že jak mile server zjisti že klient chce nějaky soubor s připonou php prožene ho myAdminem, ktery se po něm podívá a zjištuje si jestli je něco mezy tagy <? xxxxx?> pokud něco takoveho najde tak si přebere co se poněm chce provede to(npř vloži gif s přimkou nebo si uloží do databáze IP klienta atp.) ->vlastně příkazy pro něho v php souboru předělá na odpovídající html kód pro názornost příklad;
----------------------------------------
<html> //začatek stranky - od tady php šecko ignoruje
<title>hokus</title> <br> //klasicky titulek okna
<img src="obrazček.gif"> <br> //klasicky obrazek
<? //tady se začne php zajimat co po něm chceš
echo $vzkaz; // v html kódu stránky se oběví obsah formulářového políčka jménem vzkaz
?> //od teto značky zase šecko php ignoruje
<hr>
<p align="center">odstavec zarovnaý na střed</p>
----------------------------------------
misto
<?
echo $vzkaz
?>
server pošle prohlížeči v HTML kódu akorát text
----------------------------------------
Z toho šeckého vyplývá že jestli sem správně pochopil tvůj dotaz je možne do PHP souboru nakopírovat původní HTML kód - php ho ignoruje
----------------------------------------
jestli píšu hovadiny tak mně prosim opravte
diky
ax123
Profil
k rámům mám asi tolik, zrovna nedávno jsem přes google hledal text konkrétní písničky. Z nějakého důvodu jsem našel jen jeden relevantní odkaz. Stránka byla super a doufal jsem, že tomhle webu najdu i další, ale prásk ho. Nebyla tam zpětka a nedalo se posunout o úroveň výš, protože pak jsem něměl přístup na web. Třeba tohle je jeden z důvodů proč nefrejmovat. Stránky možná supr, ale pro uživatele na dvě věci.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0